reklama
reklama

Grypa szaleje. Zakaz odwiedzin na jednym ze szpitalnych oddziałów

MAGAZYN, Wiadomości, 16.12.2022 19:24, eł
Epidemia rozprzestrzenia się po całym kraju.
Grypa szaleje. Zakaz odwiedzin na jednym ze szpitalnych oddziałów

Od 15 grudnia wstrzymane zostały odwiedziny na oddziale pediatrycznym Szpitala Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Sytuacja taka ma trwać do odwołania. Jednak przyczyną tego stanu rzeczy nie jest bynajmniej wykryte tam ognisko koronawirusa, jak to było w ostatnich latach. Tym razem namieszała grypa.

Zachorowań ostatnio przybywa, nie tylko w powiecie suskim. Oddziały pediatryczne we wszystkich szpitalach pękają w szwach, a zapełniają je głównie dzieci chore na grypę. Dlatego Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej podjęła decyzję, by wstrzymać odwiedziny u małych pacjentów. Wynika to nie tylko z troski o ich zdrowie. Chodzi również o to, by nie rozprzestrzeniać wirusa grypy, którego nietrudno złapać na oddziale pediatrycznym.

Zakaz odwiedzin nie oznacza jednak, że dzieci są odizolowane od rodziców. Jedno z nich – matka lub ojciec może przebywać ze swoją pociechą na oddziale. Do dziecka nie mogą przychodzić tylko inni członkowie rodziny.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aniol363, 16.12.2022 23:11

Grypa ??? A cóż to takiego ??? To ona jeszcze istnieje....???