reklama
reklama

Śpiewali mu „Dwieście lat, dwieście lat, niech żyje nam!” Sto już skończył

MAGAZYN, Wiadomości, 16.12.2022 13:10, eł

Okrągły wiek pana Jana.

Śpiewali mu „Dwieście lat, dwieście lat, niech żyje nam!” Sto już skończył

Choć to zazwyczaj kobiety są bardziej długowieczne od mężczyzn, zdarzają się wyjątki od tej reguły. Jednym z nich jest Jan Trzop z Zembrzyc, który 15 grudnia obchodził setne urodziny. Co więcej, jubilat ma wciąż niezłą formę fizyczną i doskonałą pamięć. Jak twierdzi, zawdzięcza to zdrowemu odżywianiu i dużej ilości ruchu.

Jan Trzop urodził się 15 grudnia 1922 roku w Zembrzycach, jako wyczekiwany syn Eleonory i Józefa Trzopów. Gdy wybuchła II wojna światowa, miał niespełna 17 lat. Mimo młodego wieku zaciągnął się do partyzantki, w której znano go pod pseudonimem Stach. Był jedną z osób, które z narażeniem życia pomagały w czasie okupacji Żydom. Również po wojnie chętnie działał na rzecz innych. Zdobył w swoim życiu wiele odznaczeń, między innymi Srebrny Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

W 1949 roku ożenił się z Heleną, z którą przeżył w sumie 55 lat. Para doczekała się trojga dzieci – jednej córki i dwóch synów. Pod względem zawodowym Jan Trzop długo był związany z Pocztą Polską, choć z czasem zmienił branżę. Mimo pracy zarobkowej, zawsze potrafił znaleźć czas na to, by pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym, które prowadzili.

Senior doczekał się sześciorga wnucząt, jedenaściorga prawnucząt oraz jednej praprawnuczki. Choć sam twierdzi, że długie życie zawdzięcza ruchowi i zdrowemu odżywianiu, z pewnością pomogły mu w tym również geny. Pan Jan nie jest bowiem pierwszym tak długowiecznym mężczyzną w rodzinie. Jego pradziadek żył aż 108 lat!

W setne urodziny Jan Trzopa odwiedził wójt gminy Zembrzyce Łukasz Palarski wraz z kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Anną Zawiłą. Zaśpiewali mu: - Dwieście lat, dwieście lat, niech żyje, żyje nam!Foto: UG Zembrzyce

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy