reklama

Gdzie w Andrychowie powstanie klub dla seniorów?

MAGAZYN, Wiadomości, 18.10.2023 15:30, red
Od pewnego czasu Miejska Rada Seniorów próbuje naciskać na władze Andrychowa, aby takie miejsce powstało również w Andrychowie
Gdzie w Andrychowie powstanie klub dla seniorów?
W wielu gminach od lat z powodzeniem funkcjonują Domu dziennego Pobytu Seniora. Tak jest choćby w Kętach, nawet w Wieprzu. Seniorzy spotykają się tam codziennie, uczestnicząc w różnych zajęciach.


Jak to możliwe, że w Andrychowie, największej gminie powiatu wadowickiego, taka placówka do tej pory nie powstała? Sytuacja jest o tyle dziwna, że ościenne gminy pozyskiwały dotacje na utworzenie takich miejsc.

Od pewnego czasu Miejska Rada Seniorów próbuje naciskać na władze Andrychowa, aby takie miejsce powstało również w Andrychowie. Ostatnio w posiedzeniu Rady uczestniczył wiceburmistrz Wojciech Polak. Poruszono tę sprawę.

Wiceburmistrz przedstawił aktualny stan prac przy wskazaniu lokalizacji Dziennego Domu Pobytu Seniora. Poinformował, że w chwili obecnej najlepszą lokalizacją byłby budynek przedszkola nr 2 przy ulicy Metalowców, gdyż - jak poinformował - jest coraz mniej urodzeń i będzie dzieci ubywać.

Powołany architekt przedstawi propozycje w dwóch wersjach i oceni, czy jest możliwość adaptacji budynku na żłobek lub właśnie Dom Seniora.

Jest też propozycja, aby w pierwszej kolejności zorganizować Klub Seniora w budynku socjalnym z którego mieszkańcy w najbliższym czasie będą się przenosić do nowego budynku. Dyrektor OPS w Andrychowie sprawdzi również jakie jest obłożenie w Domu dziennego Pobytu Seniora w Wieprzu. Jeżeli będą wolne miejsca to Urząd Miasta ma możliwość spisania umowy i dowożenie seniorów z Andrychowa - Należy też przeanalizować finanse. Adaptacja tego budynku może kosztować około 2mln złotych - czytamy w sprawozdaniu Miejskiej Rady Seniorów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

https://www.mamnewsa.pl/rejestracja, 19.10.2023 11:58

Jest to bardzo ważne dla seniorów mieszkających samotnie.

tomekх, 18.10.2023 19:01

Tylko gdzie te demokratyczne ugrupowania?

tomekx, 18.10.2023 18:52

Mam nadzieję że za rządów demokratycznych ugrupowań kościół w Polsce zacznie w końcu płacić uczciwe podatki

Koniczynka, 18.10.2023 17:59

A może budynek kościelny, który od wielu lat stoi pusty na Włókniarzy 6. Kiedyś tam mieszkał organista, a wcześniej starsza kobieta która przepisała to na parafię. Miejsca tam jest sporo.

obserwator2012, 18.10.2023 15:32

Hotel nad halą sportową świeci pustkami, a jest to chyba budynek miejski