reklama
reklama

W Rzykach testowano nowy samochód terenowy [VIDEO]

Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2023 21:20,
Sprawdził się w trudnym terenie.
W Rzykach testowano nowy samochód terenowy [VIDEO]
Niedawno w Rzykach miała miejsce prezentacja dla strażaków powiatu wadowickiego z zakresu wykorzystania pojazdów terenowych w służbie straży pożarnej. Instruktor Ryszard Górski z Działu TruckTrainingu Daimler Truck Polska zaprezentował Mercedesa Unimoga o zwiększonej dzielności terenowej. W spotkaniu uczestniczył również Jacek Wróbel, przedstawiciel spółki Daimler Truck Retail Polska.

Nie bez powodu miejscem wspomnianej prezentacji były Rzyki. To właśnie tam w przeszłości miały miejsce akcje ratowniczo-gaśnicze, podczas których strażacy borykali się z dojazdem do zdarzeń ze względu na wymagające warunki terenowe.W podziale bojowym jednostek OSP z terenu powiatu wadowickiego znajdują się jedynie samochody uterenowione. Mercedes Unimog jest średnim samochodem terenowym, który w swojej klasie jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o warunki off-road’owe. Wszechstronność, układ jezdny, dzielność terenowa oraz dopracowana konstrukcja czynią Mercedesa Unimoga narzędziem do zadań specjalnych na wielu obszarach zastosowań, również w ratownictwie i pożarnictwie. Jego gabaryty oraz możliwości skrętne pozwalają na sprawne poruszanie się w wąskich drogach leśnych.

[

Przy okazji prezentacji został również przeprowadzony krótki instruktaż z zakresu użytkowania łańcuchów off road’owych oraz osprzętu off road’owego firmy Saber (liny kinetyczne, syntetyczne, zblocza).

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnych mieli możliwość samodzielnego sprawdzenia Mercedesa w miejscach, gdzie inne pojazdy straży pożarnej zawiodły. Unimog zdał egzamin na 5 z plusem, spełniając oczekiwania najbardziej doświadczonych kierowców-druhów OSP.

Dodajmy, że w testach wykorzystywany był samochód bez typowej zabudowy strażackiej.

Niewykluczone, że w przyszłości taki właśnie pojazd (z zabudową) trafi do OSP Rzyki. Decyzja jeszcze nie zapadła.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ar33, 17.10.2023 22:32

Z tego co mi wiadomo jest w powiecie wadowickim kilka aut terenowych ;)