reklama
reklama

Mandat dla kierowcy, który utknął w rzece

Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2023 10:54,
Policjanci nałożyli mandat karny na mieszkańca gminy Kęty, który podczas jazdy terenowej utknął w rzece Sole.
Mandat dla kierowcy, który utknął w rzece

W poniedziałek (16.10) o godzinie 16:50 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach informację o samochodzie, który utknął w rzece Sole na pograniczu Zasola i Łęk.

- Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali samochód marki Suzuki Samurai oraz kilka osób próbujących, go wydostać z rzeki. Ustalili, że kierowcą terenówki był 25 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 złotych, w związku z popełnieniem wykroczenia dotyczącego niszczenia obszarów wodnych - informuje asp;. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja przypomina, że jazda tego typu pojazdami terenowymi musi być bardzo rozważna i odbywać się w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z artykułem 81 Kodeksu Wykroczeń, za niszczenie obszarów wodnych grozi grzywna do 1000 złotych. Szczególnie chronione są również tereny leśne. W polskim prawie obowiązuje zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, a jedynie znaki informujące o prawie wjazdu dają taką możliwość.

Trzeba zwracać również uwagę na tereny prywatne, w tym pola uprawne czy łąki oraz drogi dojazdowe do pól. Zniszczenie takiej drogi również łączy się z konsekwencjami finansowymi.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy