reklama

Gdzie będzie wydawany jodek potasu w gminie Kęty?

, MAGAZYN, Wiadomości, 05.10.2022 12:21, eł

Podajemy adresy punktów dystrybucji.

Gdzie będzie wydawany jodek potasu w gminie Kęty?

Do gmin w regionie dotarły zapasy leku z jodkiem potasu, który będzie wydawany mieszkańcom w stanie zagrożenia nuklearnego. Tabletki zawierające ten związek chemiczny zażywa się, aby przeciwdziałać skutkom skażenia radiacyjnego. Wczoraj wieczorem (4 października) napisaliśmy, gdzie będą one wydawane w gminie Andrychów. Teraz podajemy, jak to będzie wyglądało w gminie Kęty.

Tabletki z jodkiem potasu będą rozdawane bezpłatnie, ale dopiero w razie realnego zagrożenia skażeniem. Nie należy ich bowiem zażywać profilaktycznie, jako że bardziej może to zaszkodzić niż pomóc. Jodek potasu stosuje się w sytuacji, gdy dojdzie do uwolnienia radioaktywnych izotopów jodu, aby ochronić przed nimi tarczycę. Wówczas powinno się przyjąć tabletki jak najszybciej, najlepiej w ciągu 2 godzin, choć korzystne działanie wystąpi także w ciągu 8 godzin od momentu wystawienia na promieniowanie.

Na terenie gminy Kęty punkty dystrybucji leku znajdą się w remizach strażackich. To do nich należy udać się po tabletki, gdy już dojdzie do skażenia radiacyjnego. Mieszkańcy będą o tym informowani wszelkimi dostępnymi kanałami. Po otrzymaniu komunikatu, trzeba będzie zgłosić się do najbliższego punktu dystrybucji. Podajemy adresy wszystkich zaplanowanych w gminie Kęty:

  1. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielanach, plac św. Macieja 1, Bielany, 32-651 Nowa Wieś;

  2. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulowicach, ul. Bielska 215, 32-652 Bulowice;

  3. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach, ul. Mickiewicza 10, 32-650 Kęty;

  4. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu, ul. Partyzantów 27, 32-650 Kęty;

  5. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach, ul. Akacjowa 37, Łęki, 32-651 Nowa Wieś;

  6. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu, ul. Świętojańska 53, Malec, 32-651 Nowa Wieś;

  7. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, ul. św. Floriana 37, 32-651 Nowa Wieś;

  8. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowicach, ul. Dworska 1, Witkowice, 32-651 Kęty.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy