reklama

Fajna akcja – bezpłatny kurs samoobronny dla pań. Ale trzeba się spieszyć, bo miejsc jest niewiele

MAGAZYN, Wiadomości, 20.10.2023 13:00, eł
Panie dowiedzą się nie tylko, jak się bronić, ale również, jak nie wpaść w panikę.
Fajna akcja – bezpłatny kurs samoobronny dla pań. Ale trzeba się spieszyć, bo miejsc jest niewiele

Nie każda kobieta ma u boku mężczyznę, który może ją obronić. A nawet jeśli go ma, przez sporą część dnia on przebywa gdzie indziej niż ona, ponieważ obydwoje pracują w innych miejscach, a i po pracy nie zawsze spędzają razem czas. Dlatego ważne jest, by panie były samowystarczalne w każdej sytuacji. Może im w tym pomóc kurs samoobrony.

W Wadowicach ruszyły właśnie zapisy na takie zajęcia. Będą one całkowicie bezpłatne, a zatem jedyne, co trzeba mieć, aby wziąć w nich udział, to chęć i trochę czasu. Kurs samoobrony organizuje gmina Wadowice. Zajęcia będą się odbywały w sali korekcyjnej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego przy ul. Słowackiego w Wadowicach, a ruszą już 7 listopada. Będą to cztery spotkania odbywające się w kolejne wtorki, od 18.00 do 19.30.

Kurs poprowadzi Rafał Czapla – instruktor karate, szkoleniowiec systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezes Wadowickiego Klubu Sportowego Seido Karate. Trener zajmuje się się też innymi sztukami walki - kobudō, iaidō i kenjutsu.

Na zajęciach panie dowiedzą się nie tylko, jak się bronić, ale również, jak nie wpaść w panikę w sytuacji kryzysowej, jaką postawę przyjąć oraz jakich błędów unikać. Ponadto przejdą kurs pierwszej pomocy. Czeka je także spotkanie z funkcjonariuszem policji, który omówi między innymi prawne aspekty zastosowania środków obrony koniecznej.

Zajęcia przeznaczone są dla pań od 18 lat w górę, mieszkających na terenie gminy Wadowice. Aby się na nie zapisać, trzeba zadzwonić lub napisać do Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim w Wadowicach (tel. 33 873 18 11, wew. 290, e-mail: [email protected]). Niestety, liczba miejsc jest ograniczona, a o tym, które kobiety wezmą udział w kursie, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Więc lepiej zadzwonić do magistratu jak najszybciej.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 20.10.2023 14:32

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3206027,joanna-senyszyn-kpi-z-bezpieczenstwa-polek-posel-lewicy-dopuszcza-gwalty-bo-jest-aborcja

Zibi33, 20.10.2023 12:16

owszem fajna akcja czyżby już przygotowywano kobiety do samoobrony przed inżynierami i lekarzami których w hurtowych ilościach nasi towarzysze z Brukseli i Berlina chcą nam podesłać