reklama
reklama

Drzwi pokojowe w nowoczesnych wnętrzach

MAGAZYN, Wiadomości, 25.02.2023 10:11, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dawno minęły już czasy, gdy drzwi w mieszkaniu – zwykle mocno zunifikowane – pełniły jedynie funkcję przegrody, oddzielając pomieszczenia od siebie. Dziś stolarka bywa mocnym akcentem stylistycznym, a nierzadko to właśnie wygląd i forma drzwi jest tym, na co inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim.
Drzwi pokojowe w nowoczesnych wnętrzach

Drzwi pokojowe – z przeszkleniem czy bez?

Drzwi z szybą nie muszą już przywoływać na myśl wspomnień z PRLu- i jednakowych dla wszystkich bloków z wielkiej płyty drzwi z charakterystycznym przeszkleniem. Na rynku dostępnych jest przeogromna liczba modeli skrzydeł drzwiowych z których większość występuje w kilku wariantach – drzwi pokojowe pełne, drzwi przeszklone w całości bądź częściowo, a także drzwi do pomieszczeń typu łazienka i wc.

To, co jest zaletą współczesnych produktów to łatwość w dopasowaniu stylu względem innych elementów wystroju wnętrza. Drzwi pokojowe mogą komponować się z dekorem mocowanym na ścianach lub powielać wzór stosowany chociażby w oprawach oświetleniowych.

Techniczna strona drzwi

Sporo zmian zaszło na przestrzeni lat także wewnątrz. Dziś skrzydła drzwiowe mają zbliżoną do siebie konstrukcję wewnętrzną. Najczęściej to ramiak z drewna z wypełnieniem z materiału drewnopochodnego, ukształtowanego w charakterystyczną strukturę plastra miodu. Można również spotkać drzwi pokojowe w Warszawie https://vrata.pl/drzwi-pokojowe-warszawa/ z pełnym wypełnieniem – one lepiej tłumią hałas, co przyda się zwłaszcza, jeśli cenimy sobie ciszę w domu.

Producenci stale ulepszają konstrukcję drzwi, wyposażając je w nowe rozwiązania. To chociażby nowoczesne okucia, pozwalające na więcej niż było to możliwe wcześniej. W przypadku okien takim udogodnieniem jest wieloetapowe rozszczelnienie. A w przypadku drzwi możemy zdecydować się np. na magnetyczne zamki. To znacznie podnosi walory wizualne – brak wystającego elementu z obrysu skrzydła drzwi docenią osoby lubiące minimalizm.

Dopasowane do każdego wnętrza

Przed laty wybór kolorystyki ograniczał się do oklein z większym lub mniejszym powodzeniem imitujących drewno. Obecnie nie sposób nawet zebrać w jednym miejscu możliwych wariantów oferowanych przez wiodących producentów. Od lat utrzymujących się trendem jest styl loftowy, stąd tak często możemy spotkać drzwi przypominająca swoim wyglądem te znane np. z obiektów technicznych. Drzwi pokojowe, wybierane współcześnie przez inwestorów zwykle mają dekor w postaci poziomych pasów biegnących przez całą szerokość skrzydła.

Modne są także drzwi ze sporym przeszkleniem, a jeśli ktoś jest zwolennikiem raczej ciepłego i przytulnego wnętrza w angielskim stylu, bez trudu znajdzie stolarkę ze zdobieniami wpisującymi się w ten trend.

Ile kosztują drzwi pokojowe?

Na ostateczną cenę składają się m.in. koszty materiałów, ale także renoma firmy stojącej za produkcją. Klasyczne, pełne skrzydło drzwiowe przeznaczone do wnętrza pomieszczeń to koszt ok 500zł. Cena może wzrosnąć przy wyborze innego rozmiaru skrzydła. A za co musimy dopłacać? Poza wspomnianym wcześniej lakierem, więcej zapłacimy za lepsze zawiasy, chowane w ościeżnicy. Dopłaty może wymagać skrzydło w większym niż standardowy wymiarze.


- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy