reklama
reklama

Wypadek na Babiej Górze

Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2023 16:13,
Jeden z turystów w wyniku poślizgnięcia zsunął się ok. 100 m na północnym zboczu.
Wypadek na Babiej Górze
W niedzielę (27.02) miała miejsce kolejna już tej zimy akcja ratownicza na Babiej Górze. W godzinach popołudniowych ratownicy otrzymali zgłoszenie z kopuły szczytowej Babiej Góry. Jeden z trzech uczestników wycieczki, którzy stracili orientację schodząc ze szczytu, w wyniku poślizgnięcia zsunął się ok. 100 m na północnym zboczu i nie był w stanie samodzielnie ani z pomocą kolegów wydostać się na szlak.

- Z Markowych Szczawin w kierunku szczytu wyruszyło 3 ratowników dyżurnych oraz jako wsparcie 6 ratowników z Zawoi Markowej. Po dotarciu na miejsce, wyczerpany i mocno wychłodzony poszkodowany został zabezpieczony termicznie pakietami grzewczymi i przy wsparciu ratowników o własnych siłach wyszedł na szlak i wraz z kolegami został sprowadzony przez Przełęcz Brona do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny. W partiach szczytowych Babiej Góry prędkość wiatru dochodziła do 100 km/h. - informują ratownicy GOPR Beskidy.

źródło: GOPR Beskidy
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy