reklama

Dwa włamania na tej samej posesji. Policja z Andrychowa zatrzymała 43-latka

Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2023 13:40,
Kryminalni z Andrychowa zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie samochodu i włamanie do jednego z domów w gminie Wieprz.
Dwa włamania na tej samej posesji. Policja z Andrychowa zatrzymała 43-latka


Tydzień temu andrychowscy policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu pojazdu na jednej z posesji w gminie Wieprz. Jak ustalili funkcjonariusze, w samochodzie marki Fiat została wybita szyba oraz przebite opony. Ponadto zostały także uszkodzone drzwi wejściowe do budynku. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę około 3000 złotych.

Z kolei w piątek (24.02) policjanci zostali poinformowani o włamaniu do domu na tej posesji. Sprawca wyważył drzwi wejściowe i przedostał się do środka skąd ukradł artykuły alkoholowe warte około 165 złotych. Na miejscu pozostawił narzędzia, które posłużyły mu do wyważenia drzwi.


Kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za powyższe przestępstwa.

- Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec gminy Wieprz. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli puste butelki po skradzionym alkoholu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty tj. zarzut uszkodzenia pojazdu oraz zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył na tą okoliczność stosowne wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za uszkodzenie – karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy