reklama
reklama

Czy teren Pańskiej Góry będzie objęty monitoringiem?

MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2023 18:00, eł

Radny obawia się, że w parku po zakończeniu rewitalizacji mogą się dziać zatrważające rzeczy...

Czy teren Pańskiej Góry będzie objęty monitoringiem?

Dobiegają końca prace związane z budową alejek na Pańskiej Górze w Andrychowie, które mają trwać jeszcze tylko nieco ponad miesiąc. Choć nie wszystkim się ta rewitalizacja podoba, nie brakuje też jej zwolenników. Jeden z radnych obawia się, że nowe atrakcje w tej części miasta mogą przyciągać też amatorów alkoholu oraz substancji odurzających. I docieka, czy na Pańskiej Górze będzie monitoring.

- Czy są tam przewidziane kamery? Bo, jak stwierdziła pani Ewa Wątroba na komisji, w przynajmniej jednym miejscu nad Wieprzówką notorycznie spotyka się młodzież, są tam w obiegu narkotyki i inne używki. Pańska Góra na pewno będzie kusiła osoby, które będą chciały w ustronnym miejscu spożyć różnego rodzaju napoje i tak dalej. Czy mamy przygotowany plan na wypadek tego, że trzeba będzie na ten obszar rozszerzyć patrole służb, które dbają o bezpieczeństwo? - pytał radny Andrzej Powroźnik na sesji andrychowskiego samorządu, która odbyła się 25 maja.

Wiceburmistrz Wojciech Polak przyznał, iż obecnie trwające na Pańskiej Górze prace na pewno uatrakcyjnią park dla wielu osób. Zapewnił też, że inwestycja obejmuje montaż monitoringu. - Natomiast, gdy rozmawiam ze służbami odpowiedzialnymi za pilnowanie porządku w naszej gminie, to zdaję sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie zawiesić kamer wszędzie i w każdym miejscu włączyć Big Brothera. Społeczeństwo też wymaga, aby były miejsca zaciszne, ustronne, gdzie ta kamera nie zajrzy. Nie wszystkie zakamarki będą pod jej okiem, bo takiej możliwości nie ma. Nasze centrum monitoringu też ma ograniczoną możliwość przepatrywania tych wszystkich kamer, bo wiadomo, że nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkiego na bieżąco. Na pewno znajdą się miejsca, tak jak to jest do tej pory, gdzie będą się gromadziły osoby, które spożywają alkohol. Tego nie wykluczymy – powiedział.

Dodał, że służby zostaną zobligowane do tego, by częściej patrolować takie lokalizacje.

Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 26.05.2023 17:57

Gwoli ścisłości-Sad to była melina. Oby w czasie przeszłym. Ostatnio widziałem aktualne piękne zdjęcie właśnie jakiegoś starego ogromnego sadu również w miejscu publicznym-coś bardzo podobnego do tego tutaj. Da się przywrócić piękno tego terenu. Wycinka w sadzie drzew nieowocowych to tak naprawdę dobra decyzja. Uzupełnić owocowymi, DBAĆ! I będzie pięknie. A o pasiece ktoś pomyślał? Ktoś coś? Bo jak sad no to.przydałyby się pszczoły...

obserwator2012, 26.05.2023 13:12

Myślę,że skutery dla SM i Policji załatwiły by sprawę.Jeśli chodzi o drzewa, to muszą tyle zasadzić ile wycięto i dobrze , bo odmłodnieje nam Pańska Góra.

Polityk, 25.05.2023 20:46

(☞^o^) ☞Tak samo jak wszystkie nowe place zabaw dla dzieci

Nostradamus, 25.05.2023 19:34

Wystarczy zamontować tyle kamer ile drzew zostało :)

lolzewsi, 25.05.2023 18:27

Przy takiej ilości wycharatanych drzew, jedna kamera wystarczy na 200m w jedną i drugą stronę. Co widać na załączonym zdjęciu. A dzielna straż wiejska zamiast popijać napoje słodzone, niech się weźmie do roboty.