reklama
reklama

Co zobaczyć w Zakopanem? 5 mało znanych atrakcji w sercu polskich gór

MAGAZYN, Wiadomości, 30.12.2022 12:03, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski i Perłą Tatr. Z pewnością to jeden z najbardziej znanych kurortów górskich w naszym kraju, położony u stóp Giewontu. Oferuje szereg atrakcji o każdej porze roku. Reprezentatywną ulicą Zakopanego i jednocześnie jej wizytówkową atrakcją są Krupówki. Znaleźć można tam wiele sklepów z pamiątkami czy restauracji serwujących góralskie, tradycyjne dania. Co zobaczyć w Zakopanem? Prezentujemy 5 mniej znanych atrakcji, które znaleźć można w sercu polskich gór.
Co zobaczyć w Zakopanem? 5 mało znanych atrakcji w sercu polskich gór

1. Mniej znane szczyty w pobliżu Zakopanego

Latem kolejka na Kasprowy Wierch jest oblegana. Najlepiej zarezerwować bilety online, ponieważ w przeciwnym wypadku przyjdzie nam czekać w niebotycznym ogonku na wjazd. Nie mniejszą popularnością cieszy się kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę, którą odwiedza niemal każdy przyjeżdżający do Zakopanego.

Można jednak wybrać się poza utarte szlaki, gdzie tłumy turystów raczej nie sprzyjają kontemplowaniu piękna Tatr. Przykładem niech będą te, które prowadzą na Butorowy Wierch i Gliczarów Górny. Na pierwszy ze wspomnianych szczytów można wjechać wygodnie kolejką krzesełkową. Oferuje on równie zachwycające widoki. Gliczarów Górny to co prawda szczyt położony poza Zakopanem, bo w gminie Biały Dunajec, ale wielu twierdzi, że rozciąga się z niego jedna z najpiękniejszych tatrzańskich panoram.

2. Myszogród

Ciekawą, nieszablonową i z pewnością mniej znaną atrakcją Zakopanego jest Myszogród. Uwaga! Nie jest to miejsce dla każdego. Jeśli ktoś odczuwa paniczny strach przed myszami, powinien omijać Myszogród szerokim łukiem.

To miejsce, które poświęcono myszom, ich środowisku życia i zwyczajom. Można w nim zobaczyć około 1000 małych gryzoni. W gablotach myszy mają swój mały raj. Ten rozrywkowy obiekt na Krupówkach ma około 200 m2 powierzchni. Znajduje się tu kilka przestronnych sal, które różnią się pod względem tematyki, ale łączy je jedno – wszystkie są przeznaczone dla myszy. Gryzonie znajdują się za szybą, więc nie ma obaw, że mogłyby uciec ze swojego bajkowego świata.

3. Smreczyński Staw

Kiedy tylko pogoda dopisuje, turyści opuszczają hotele w Zakopanem i często podążają drogą wiodącą do Morskiego Oka. To piękne tatrzańskie jezioro jest jedną z największych atrakcji w okolicy. Jednak nie trzeba tłoczyć się na drodze w jego kierunku, by zobaczyć górskie jezioro. Można w zamian wybrać Smreczyński Staw, do którego dotrzeć można przez Dolinę Kościeliską, udając się w kierunku schroniska na hali Ornak. Często jest tam dużo turystów organizujących pikniki na łące. Około 1,2 km od schroniska, na szlaku do jeziora, spotyka się mniej ludzi, za to widoki są coraz piękniejsze.

4. Dolina Białej Wody

Najbardziej znanymi dolinami położonymi w pobliżu Zakopanego są Dolina Chochołowska oraz Dolina Kościeliska. Zdecydowana większość przyjezdnych planuje wycieczki właśnie do nich, z uwagi na widoki, ale i poziom trudności w wędrówce.

Można jednak wybrać się w zamian do Doliny Białej Wody. By tam dotrzeć, należy na wysokości Łysej Polany przejechać przez granicę RP na słowacką stronę i wyruszyć na szlak. Polana Biała Woda oferuje ciszę, spokój i widok na okoliczne szczyty. Będzie tu możliwa nawet wędrówka z dzieckiem w wózku albo wjazd na rowerze.

5. Zakopane w egzotycznym wydaniu

To naturalne, że Zakopane nierozerwalnie związane jest z górami – Tatrami. Otoczone zewsząd pięknymi szczytami i polanami, które zachęcają do wędrówki, ale i odpoczynku wśród zieleni. Jednak miasto zapewnia też atrakcje, które dalece odbiegają od wizerunku Zakopanego jako zimowej stolicy Polski. To między innymi papugarnia, którą można odwiedzić niezależnie od pory roku i pogody. W Zakopanem jest nie jedna, ale kilka, a najważniejsza znajduje się na Drodze do Olczy.

To Papugarnia Egzotyczne Zakopane, która wyrosła ze sklepu zoologicznego. Ptaki znajdujące się w tym miejscu przechodzą szkolenia i wprowadza się je do grupy odwiedzających dopiero wtedy, gdy są już dorosłe. Są zadbane i oswojone.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy