reklama

Miał zakaz, a i tak jechał po pijaku

Na sygnale, Wiadomości, 30.12.2022 10:45,
Miał zakaz, a i tak jechał po pijaku

W Zatorze patrol oświęcimskiej drogówki zatrzymał 51 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który kierował samochodem marki Opel. Alkosensor wykazał u niego 0,9 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna złamał obowiązujący go zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z powyższym 51 – latek trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy zł.

Natomiast 0,6 promila miał zatrzymany w Polance Wielkiej 35-letni kierowca fiata, mieszkaniec tej gminy. Dalej tego dnia już nie pojechał.

Aktualnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 02.01.2023 05:45

Zdziwieni , prawdopodobne ten człowiek ma chorobę alkoholową jest alkoholikiem. Tak jak ktoś złamał nogę, nie został poddany leczeniu tylko się dziwić że on nadal nie chodzi w takim razie trzeba go za to ukarać to zacznie chodzić jak zegarek.