reklama

To niesamowite! Cała kwota dla chorego Oliwiera została zebrana! [FOTO] [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 29.12.2022 21:49, red
Stał się cud!
To niesamowite! Cała kwota dla chorego Oliwiera została zebrana! [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W czwartek (29.12) po południu anonimowy darczyńca zasilił konto chorego na SMA Oliwierka z Wadowic kwotą 1,5 mln zł. Informacja ta błyskawicznie rozlała się po lokalnym internecie. I ruszyła lawina. Do zebrania całej kwoty niezbędnej na leczenie brakowało jeszcze 400 tys., zł, a potem coraz mniej, coraz mniej.... Ludzie wpłacali nawet po kilka złotych.

Przed godziną 22:00 zbiorka osiągnęła cel. Zebrano 100% potrzebnej na leczenie dziecka kwoty: 8,5 mln, o czym marzyli rodzice chłopczyka. Pozostała kwota pochodzi z innych źródeł. W sumie zebrano 10 mln zł.

W ostatnich miesiącach zbiórkę wsparło w sumie ponad 120 tys. osób: https://www.siepomaga.pl/oliwier-sma.

Na ten moment przed domem chłopczyka czekało liczne grono wolontariuszy. Były gratulacje, w powietrze wystrzeliły nawet fajerwerki.


Przypomnijmy, chłopczyk cierpi na ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA), straszną chorobę, która stopniowo odbiera małemu pacjentowi władzę nad ciałem.

Odkąd zdiagnozowano u niego SMA, ruszyły różne akcje charytatywne na pomoc chłopczykowi. Celem jest sfinansowanie kosztownej terapii lekiem Zolgensma.

Kilka miesięcy temu okazało się, że Oliwier nie został zakwalifikowany przez ministerstwo zdrowia do kosztownej terapii tym lekiem, bo - zdaniem urzędników - podobnie jak w sumie 27 chorych ma SMA dzieci - nie spełniał kryteriów. W intenecie trwała zbiórka funduszy, a w regionie dzięki społecznej "Armii Oliwiera" nieustannie odbywały się kiermasze charytatywne i inne inicjatywy, w trakcie których zbierano pieniądze na leczenie chłopczyka, który 5 stycznia skończy roczek.

Cały czas trwa również zbiórka dla chorej na SMA Zosi ze Skawinek k. Lanckorony.

Aby pomóc jej uzbierać niezbędną kwotę, można dokonać wpłaty poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/zosia-pajak

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy