reklama

800 metrów drogi do przebudowy. Pójdzie na to ponad 5 mln zł

Gospodarka, Wiadomości, 30.12.2022 08:15, red
Duża inwestycja drogowa w Kętach na horyzoncie.
800 metrów drogi do przebudowy. Pójdzie na to ponad 5 mln zł
W czwartek (29.12) w Urzędzie Gminy w Kętach miało miejsce podpisanie umowy na remont drogi powiatowej - ul. Świętego Jana Kantego w Kętach.

Jak informują władze Kęt, inwestycja polega na rozbudowie ul. Św. Jana Kantego w Kętach na odcinku ponad 800 metrów.


Zakres prac zakłada m.in.: rozbudowę jezdni, budowę chodnika, przebudowę pobocza, budowę zjazdów, rozbiórkę ogrodzeń, budowę kanalizacji deszczowej, budowę umocnienia skarp i dwóch koryt Kanału Ulgi Nowa Wieś, przebudowę sieci oraz przyłączy wodociągowych, przebudowę przyłączy kanalizacji sanitarnych, przebudowy napowietrznej i kablowej sieci elektroenergetycznej, zabezpieczenia kablowej sieci elektroenergetycznej, przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego, przebudowę napowietrznej sieci telekomunikacyjnej, zabezpieczenie kablowej sieci telekomunikacyjnej, przebudowę wlotu drogi powiatowej nr 1842K w granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 948, usunięcie oraz karczowanie drzew i krzewów

Inwestycje wykona firma Drog-bud ze Spytkowic. Koszt: ponad 5 mln zł, w tym 2,2 mln zł pochodzi z budżetu państwa, 1,4 mln zł z budżetu powiatu oswiecimskiego i 1,4 mln z budżetu gminy Kęty.

- Pośród różnych dróg powiatowych, które na przestrzeni ostatnich lat wspólnie z Powiatem modernizujemy, większość z nich jest strategiczna dla naszej gminy. Myślę tu o ul. Żeromskiego od strony Bielska w Kętach Podlesiu, ul. Beskidzkiej w Witkowicach, ul. Świętojańskiej w Malcu, ul. Kęckie Góry Południowe i wreszcie ul. Świętego Jana Kantego w Kętach, na remont której właśnie podpisano umowę – powiedział na spotkaniu Krzysztof Jan Klęczar.

źródło i foto: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy