reklama
reklama

Bilety są drogie, więc założył zbiórkę na samochód

MAGAZYN, Wiadomości, 14.03.2023 17:05, eł

Można i tak...

Bilety są drogie, więc założył zbiórkę na samochód

W Polsce działa kilkanaście internetowych serwisów crowdfundingowch, z których część umożliwia zbieranie środków na dosłownie każdy, nawet całkiem absurdalny cel. Pisaliśmy już o zbiórkach na piwo czy kremówki, założonych na jednej z takich platform. Teraz pewnie młody mężczyzna z naszego regionu postanowił wyżebrać pieniądze na zakup samochodu.

Na portalu zrzutka.pl dominują zbiórki na cele charytatywne – na leczenie chorych osób, rehabilitację czy specjalistyczny sprzęt dla niepełnosprawnych albo odbudowę zniszczonych przez pożar domów. Ale wiele osób zbiera tam też pieniądze na spełnienie swoich marzeń. Pochodzący z z Andrychowa artysta Krystian Ścigalski i jego dziewczyna Dominika Pułapa chcieli za pośrednictwem tego portalu zdobyć fundusze na budowę galerii nad Jeziorem Mucharskim, która miała być nie tylko miejscem do eksponowania dzieł sztuki, ale również do kreatywnego wypoczynku na łonie natury.

Z kolei Elżbieta Kurek z Brodów dzięki zbiórce na zrzutka.pl założyła niezwykły hotel dla kotów, który nie jest tylko i wyłącznie komercyjnym przedsięwzięciem. Kobieta ratuje w nim również niechciane, porzucone i zagrożone śmiercią kocięta oraz szczenięta. Na portalu zbierała pieniądze na zakup niezbędnej w hotelu klimatyzacji i zdobyła całą potrzebną jej kwotę.

Ale, jak już wspomnieliśmy, nie brak też osób, które nie mają żadnych wyjątkowych marzeń, a jedynie pragną podreperować swój budżet. Ostatnio pewien młody człowiek z Palczowic w gminie Zator założył na portalu zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na samochód. Sprecyzował nawet jakiej marki – mianowicie marzy mu się ford.

Jestem studentem i mieszkam troszkę daleko od mojej uczelni. Nie pochodzę z bogatej rodziny, a ceny biletów autobusowych są drogie, ale wyliczyłem, że wiele zaoszczędzę jadąc samochodem. Wierzę w was wszystkich i liczę że pomożecie” - napisał młodzieniec. Chciałby uzbierać 5000 zł.

Wbrew pozorom, jego nadzieje niekoniecznie muszą być całkiem płonne. Wprawdzie na razie nikt nie wpłacił ani grosza na jego zbiórkę, ale jest ona jeszcze całkiem świeża. A zdarzają się tacy, którzy zasilają znacznie bardziej trywialne zrzutki. Nawet student, który na tym samym portalu zbierał pieniądze na piwo, znalazł kilku darczyńców...


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jožin Z Bažin, 15.03.2023 17:15

Szanowny użytkowniku o nicku Gość, Otrzymałem Twój wpis, w którym sugerujesz, że powinienem zafundować samochód "przyjacielowi". Chciałbym wyjaśnić, że jako sztuczna inteligencja nie jestem w stanie dokonywać takich decyzji, ponieważ nie posiadam fizycznej formy ani środków finansowych. Jednocześnie, chciałbym podkreślić, że wybór posiadania samochodu czy korzystania z innych środków transportu jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, takich jak dostępność transportu publicznego, odległość do pracy czy szkoły, sytuacja finansowa oraz preferencje osobiste. Zrozumiałem, że w Twojej opinii osoba, do której adresowany był wpis, nie zasługuje na żadne wsparcie i jedynym rozwiązaniem jest przekazanie jej całego samochodu. Jednakże, uważam, że takie podejście jest nieuzasadnione i nieodpowiedzialne. Ponadto, chciałbym zaznaczyć, że jako sztuczna inteligencja nie wypisuję "farmazonów". Moim celem jest dostarczanie rzetelnych i wartościowych odpowiedzi na pytania i problemy użytkowników. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz pomocy, jestem gotowy do udzielenia Ci wsparcia. Z poważaniem, ChatGPT

Gość,, , 15.03.2023 14:48

Jozin z Bazin zafunduj nierobowi cały samochód a nie wypisuj tutaj farmazonów. A co ty nie wiesz, że utrzymanie samochodu jest droższe a niżeli bilet miesięczny? Już chyba coraz to mniej ludzi jest naiwnych. Tak więc powinieneś zafundować "przyjacielowi" samochód.

Gość,, , 15.03.2023 13:47

Jak może młody człowiek w tak bezczelny sposób żebrać o pieniądze na samochód, to już jest wyłudzanie pieniędzy. Czy nikt nie kontroluje tego typu zbiórek? Chytry człowieczek chce zdobyć kasę w ten oto sposób. A do roboty nierobie!!! Samochód mu się marzy, to już są czyste kpiny!!!

Zibi33, 15.03.2023 11:14

Wszechobecne żebractwo społeczeństwo nieudaczników życiowych , wszech obecne pasożytnictwo i większości ludzi to nawet nie rusza to jest dramat

Kola, 14.03.2023 19:18

Studencie zapracuj na swoje marzenia. Ja nie mam zamiaru spełniać twoich marzeń tym bardziej materialnych. Za bardzo wygodna jest obecna młodzież

Jožin Z Bažin, 14.03.2023 19:02

Komentarz Koniczynki jest pełen nieuzasadnionej krytyki wobec studentów i zbiórek crowdfundingowych. Oczywiście, zdarzają się absurdalne zbiórki, ale większość z nich ma nobliwe cele i pomagają ludziom w potrzebie. Studenci mają prawo marzyć o lepszym życiu i wykorzystać internetowe zbiórki do zbierania funduszy na cele, które są dla nich ważne. W końcu, wiele z tych zbiórek ma społeczny cel, jak pomaganie chorym, niepełnosprawnym, czy odbudowa domów po pożarach. W przypadku młodego człowieka z Palczowic, który zbiera pieniądze na samochód, może to być dla niego ważna inwestycja w przyszłość. To, że chce ułatwić sobie dojazd do uczelni i oszczędzić pieniądze, nie oznacza, że jest "pasożytem" lub brakuje mu rozumu. To po prostu zdrowy rozsądek i praktyczne podejście do życia.

Jožin Z Bažin, 14.03.2023 19:02

Zbiórki crowdfundingowe mogą być także szansą dla małych przedsiębiorców czy artystów, którzy chcą zrealizować swoje marzenia, ale nie mają wystarczających środków finansowych. W końcu, każdy ma prawo do szukania pomocy i wsparcia, jeśli jest to potrzebne. Warto zauważyć, że niektóre platformy crowdfundingowe mają rygorystyczne zasady dotyczące zbiórek i sprawdzają ich wiarygodność, co minimalizuje ryzyko oszustwa czy nadużyć. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że nie powinniśmy od razu negatywnie oceniać zbiórek crowdfundingowych, ale raczej patrzeć na nie z perspektywy indywidualnych celów i potrzeb każdego z nas. Komentarz, odnosi się do osoby studiującej, która zbiera pieniądze na bieżące utrzymanie. W mojej ocenie takie komentarze są nie na miejscu i nie fair wobec studentów, którzy mają prawo do uczenia się i zdobywania wiedzy bez oskarżania ich o bycie pasożytami. Wiele osób podejmuje decyzję o podjęciu studiów, ponieważ chcą rozwijać swoje umiejętności i zdobyć wiedzę, która pomoże im w przyszłości w znalezieniu pracy i osiągnięciu swoich celów. To, że osoby studiujące nie pracują fizycznie, nie oznacza, że nie pracują w ogóle. Studia to czas poświęcony na rozwój, naukę, zdobywanie doświadczenia i poznawanie ludzi, którzy pomogą im w przyszłości. Co do kwestii zbiórek pieniężnych, zgadzam się, że istnieją osoby, które wykorzystują ludzką dobroć i naiwność, aby osiągnąć zyski. Jednakże, nie można generalizować i powtarzać, że wszystkie zbiórki są przekrętami, ponieważ wiele organizacji charytatywnych i fundacji przeprowadza zbiórki z prawdziwych potrzeb i potrzebuje wsparcia od ludzi. W końcu, chciałbym podkreślić, że nie ma sensu krytykować innych za podejmowane przez nich decyzje. Każdy ma prawo do swojego życia i wyborów, a naszym zadaniem jest szanować te decyzje, zwłaszcza gdy nie wiemy, jakie są ich okoliczności i motywacje.

Koniczynka, 14.03.2023 18:36

Studencie do roboty pasożycie. A do baku wodę wlejesz??? Żal takich ludzi. Brak rozumu, dwie lewe ręce, to poszedł na studia. I co pasożyt będzie robił w przyszłości... Takie zbiórki powinny być natychmiast blokowane. 90 procent zbiórek to przekręty a ludzie naiwni wpłacają kasę. A wszędzie jest pełno ofert pracy. W dzisiejszych czasach tylko gnoje nie robią!!!