reklama

Znamy już gwiazdy jednego z największych wydarzeń kulturalnych w regionie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.03.2023 16:10, eł

Ci, którzy w siódmym niebie byli w ubiegłym roku, teraz mogą się rozczarować.

Znamy już gwiazdy jednego z największych wydarzeń kulturalnych w regionie

Święto Karpia to największa z imprez odbywających się w gminie Zator. Jest to wydarzenie nie tylko kulinarne, jak może wskazywać nazwa, ale przede wszystkim muzyczne. W tym roku odbędzie się ona w dniach 1-2 lipca, tak samo jak Dni Andrychowa. Kto pojawi się na scenie ustawionej na zatorskim Rynku?

W ubiegłym roku gwiazdą Święta Karpia był Grzegorz Turnau. Wielbiciele takiej muzyki, jaką wykonuje ów krakowski bard będą raczej zawiedzeni, bowiem niczego podobnego tym razem nie usłyszą. Ale może i oni coś dla siebie wybiorą spomiędzy tegorocznych wykonawców.

Święto Karpia rozpocznie się w sobotę, 1 lipca. Tego dnia wystąpią między innymi grająca ethno jazz Sokół Orchestra i popowo-rockowy artysta Baranovski, który swoją karierę muzyczną zapoczątkował w 2014 roku, biorąc udział w programie The Voice of Poland. Będzie też coś dla dzieci - spektakl teatru Kultureska.

Następnego dnia na scenie pojawi się folkowy Krywań oraz zespół Łobuzy, wykonujący disco polo. Zagra też Zatorska Orkiestra Dęta. Oczywiście, nie zabraknie różnych imprez towarzyszących, warsztatów i pokazów. Można będzie też skosztować wielu frykasów, niekoniecznie rybnych.

Warto dodać, że w ten sam weekend odbędą się również Dni Andrychowa. Jednak organizatorzy tego wydarzenia nie chcą ujawniać, kto wystąpi w ramach tej imprezy, zanim nie podpiszą umów z wykonawcami, co ma nastąpić lada dzień.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy