reklama
reklama

Zaproszenie na spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.09.2021 14:34, INFORMACJA PRASOWA
24 września w Wadowicach odbędzie się spotkanie z jedynym polskim astronautą, Mirosławem Hermaszewskim.
Zaproszenie na spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim

Organizatorem spotkania z Mirosławem Hermaszewskim jest wadowickie Muzeum Miejskie, a zaplanowano je w sali teatralnej WCK w piątek 24 września o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki na to spotkanie można odebrać w sekretariacie WCK.

organizatorzy informują, że podczas wykładu prelegent opowie o swoich przygotowaniach do lotu w kosmos i samej wyprawie prezentując m.in. wykonane przez siebie wówczas fotografie.

W jednym z wywiadów udzielonych w mediach bohater spotkania podkreślał, że lot w czerwcu 1978 r. był nie tylko przeżyciem estetycznym ale i duchowym. “Ziemia widziana z kosmosu jest tak piękna i wzniosła, że nie da się od niej oderwać wzroku. Jest wielką błękitno-białą kulą, którą oblatuje się dookoła w 90 minut. Jest dzień, a za chwilę noc, która trwa tylko 37 minut. Wschody i zachody słońca następują krótko po sobie. W tej całej gamie kolorów aż chce się śpiewać”. Po spotkaniu będzie można otrzymać od M. Hermaszewskiego autograf.

Hermaszewski po wielomiesięcznych przygotowaniach w Gwiezdnym Miasteczku pod Moskwą, latem 1978 r. wraz z Piotrem Klimukiem wziął udział w misji kosmicznej na statku Sojuz 30. Spędził na orbicie osiem dni, 126 razy okrążył Ziemię. Polska była czwartym krajem – po ZSRR, USA i Czechosłowacji – którego obywatel poleciał w kosmos.

Współorganizatorem spotkania jest Gmina Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy