reklama
reklama

„Niewidzialny”. Nowy teledysk Marcina Jureckiego [VIDEO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.04.2024 20:46,
Zobaczcie nagranie.
„Niewidzialny”. Nowy teledysk Marcina Jureckiego [VIDEO]
foto: Maja Braumberger


Marcin Jurecki, mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, zaprezentował w piątek (26.04) nowy teledysk - „Niewidzialny”

- Podczas tworzenia utworu „Niewidzialny” miałem przed oczami uczucia, sytuacje, których sam często doświadczałem. Często mam wrażenie, że jestem niewidzialny dla innych ludzi, czy to jeśli chodzi o grono znajomych, czy również środowisko muzyczne. Postanowiłem nie przejmować się byciem „Niewidzialnym” lecz konsekwentnie robić swoje, skupić się na tworzeniu nowych kawałków, dlatego dziś mogę zaprezentować Państwu swój nowy singiel „Niewidzialny” - opowiada Marcin Jurecki.

Zobaczcie nagranie
- Piosenka zawiera w sobie dużą ilość smutku oraz emocji związanych z samotnością, jednak nie jest pozbawiona promieni nadziei. Starałem się uchwycić w tekście swoje obserwacje. Często widzę jak ludzie, nawet w wielkich zbiorowościach i tłoku, stają się dla siebie niewidzialni, obcy. Zamykając się w swojej bezpiecznej sferze nie zwracając uwagi na innych. Sam często zamykam się przed innymi ubierając słuchawki i wpatrując się w telefon, jednak dostrzegam w tym pewnego rodzaju sprzeczność i dysharmonię, ponieważ jako ludzie jesteśmy istotami, które w swoim DNA mają życie i działania w grupie i z drugim człowiekiem. Konsekwencją takich obserwacji było napisanie tekstu do mojej nowej piosenki „Niewidzialny” - dodaje Marcin

- Chcieliśmy stworzyć taki film, który przedstawi wołanie osamotnionego, niewidzialnego bohatera. Monochromatyczność świata dodatkowo pomogła nam oddać pustkę jaką wzbudza w nas krzyk „niewidzialny”. – mówią Mateusz Miłoś i Marysia Wojewodzic z Miło Się Patrzy, twórców teledysku.

- Jest to utwór, który poznałem na początku mojej drogi z zespołem. Marcin pokazał mi nim jak dużo duszy i życia wkłada w twórczość. Kompozycja i możliwości wykonania Niewidzialnego wraz z zaangażowaniem i charakterem chłopaków, utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę z nimi łączyć swoją muzyczną przyszłość – mówi Piotr Janik, grający na gitarze basowej w zespole.

- Piosenka „Niewidzialny” w znacznej mierze opiera się na partiach granych przez pianino. Staraliśmy się stworzyć utwór nieoczywisty, używając niestandardowych dźwięków, wychodząc ze swojej strefy komfortu. Współpraca z Michałem ze studia Wally w Pszczynie oraz Marcinem i Jakubem była niesamowicie inspirującym, twórczym i przyjemnie spędzonym czasem – dodaje Mateusz Moskal odpowiedzialny za pianino, instrumenty klawiszowe i syntezatory.

- Razem z chłopakami chcieliśmy znaleźć ciekawe pomysły na partie gitary, a w szczególności na solo. Udało nam się uzyskać złoty środek używając urządzenia i techniki slide’u do zagrania, czyli punktu kulminacyjnego w utworze – opowiada Jakub Panewka, gitarzysta.

Utwór „Niewidzialny” dostępny jest we wszystkich serwisach Streamingowych wraz z teledyskiem dostępnym na YouTube, zachęcam wszystkich z Państwa do słuchania, oglądania oraz komentowania i dzielenia się opiniami o nowym utworze „Niewidzialny” – kończy Marcin Jurecki.

Patronat medialny nad utworem objął portal MamNewsa.pl

Muzyka, tekst: Marcin Jurecki
Gitary: Jakub Panewka
Pianino, instrumenty klawiszowe: Mateusz Moskal
Teledysk: Miło Się Patrzy, Mateusz Miłoś, Marysia Wojewodzic
Mix, mastering: Michał Wala (Wally Studio)
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy