reklama

Po pijaku za kierownicą

Na sygnale, Wiadomości, 14.09.2021 13:45,
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policjantów w Kętach i okolicach.
Po pijaku za kierownicą

W niedzielę (12.09.2021) tuż po godzinie 19.00 policjanci z ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 67 – letniego mieszkańca gminy Kęty, który będąc pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę swojego peugeota, po czym uszkodził ogrodzenie jednej z posesji na terenie Bulowic. Kierującemu do badań na zawartość alkoholu, pobrano krew. Okazało się, również, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny pijany kierowca został zatrzymany na terenie Kęt tuż przed godziną 18 przez policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kęckiego komisariatu Policji. Mundurowi patrolując ulicę Spacerową zauważyli nierówny tor jazdy kierowcy hondy. Badanie stanu trzeźwości 38 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało 1,1 promila alkoholu.

O godzinie 18.20 policjanci oświęcimskiej grupy SPEED w Łękach na ulicy Klonowej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Renault. Badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem 44 – letniego mieszkańca gminy Kęty, wykazało 1,7 promila alkoholu.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Ponadto w związku z faktem, iż popełnione przestępstwa miały związek z nadużywaniem alkoholu przez sprawców, śledczy skierują odpowiedni wniosek do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

eMKa, 15.09.2021 20:22

Pan Tadeusz bez uprawnień myślał ze Bocian% doda mu skrzydeł