reklama

Tak było na spotkaniach teatralnych z okazji Dnia Dziecka

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.06.2021 07:00, INFORMACJA PRASOWA
Skorzystały dzieci z sołectw w gminie Andrychów.
Tak było na spotkaniach teatralnych z okazji Dnia Dziecka

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przygotowało dla uczniów z gminy Andrychów zaskakujący i pełen humoru spektakl w wykonaniu aktorów Studia YAPA, pt. „Bajka o rybaku i…”. Sztukę obejrzało w sumie 350 młodych widzów!

8 czerwca – dzięki uprzejmości OSP w Rzykach (udostępnienie sali), dzieci z tutejszej szkoły mogły obejrzeć spektakl w nieco większym gronie, za co bardzo dziękujemy Zarządowi OSP. 15 czerwca spotkaliśmy się dwa razy – w WDK w Sułkowicach-Łęgu i w WDK w Targanicach – na ten przepełniony humorem spektakl przybyli uczniowie z lokalnych ZSS, natomiast 18 czerwca – na placu przy OSP w Sułkowicach-Bolęcinie (tutaj również serdecznie dziękujemy Zarządowi OSP za możliwość wykorzystania placu) z teatralnej atrakcji skorzystały dzieci z miejscowych placówek oświatowych.

Milusińscy na chwilę zagościli w świecie znanej i lubianej baśni „O Rybaku i złotej rybce”. Publiczność w każdym z miejsc wspaniale włączała się w prezentowane widowisko. Było sporo śmiechu, ale i ważny przekaz… Aktorzy Studia YAPA, poprzez przeniesienie bohaterów do czasów współczesnych, pokazują i uwypuklają wady konsumpcyjnego podejścia do życia. Jak podsumowuje Katarzyna Szybisty – autorka scenariusza oraz aktorka Studia Yapa – „Zwracamy uwagę młodego widza na częsty, niekiedy negatywny wpływ telewizji, internetu. Staramy się pokazać młodym widzom, że nie trzeba mieć wszystkiego, co jest w danym momencie na topie, aby być fajnym i lubianym. A czas spędzony przed telewizorem i przy grach komputerowych jest często czasem straconym…”. Dziękujemy!

Obsada: Katarzyna Szybisty, Paweł Szybisty | Scenariusz: Katarzyna Szybisty.


źródło: CKiW w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy