reklama

Dramatyczne sceny nad Sołą. Komendat uratował tonącego człowieka

, Na sygnale, Wiadomości, 23.06.2021 14:47,
Policjant bez chwili wahania wskoczył do rzeki i uratował życie tonącemu mężczyźnie.
Dramatyczne sceny nad Sołą. Komendat uratował tonącego człowieka
Podinspektor Bartosz Iskierka - Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania wskoczył do rzeki i uratował życie tonącemu mężczyźnie.


Jak informuje policja, w niedzielę (20.06) po 14.00 żona policjanta w nurcie rzeki dostrzegła mężczyznę, który tonął, więc natychmiast zaalarmowała męża. Komendant błyskawicznie wskoczył do wody i po chwili wyciągnął na brzeg nieprzytomnego mężczyznę. Następnie razem z przyjaciółmi przystąpili do udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy, przywracając mu oddech i podstawowe funkcje życiowe. Mężczyzna nie odzyskał jednak przytomności, więc konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna został ułożony w bezpiecznej pozycji i w oczekiwaniu na przyjazd karetki cały czas pozostawał pod opieką ratujących. Z brzegu rzeki został on przetransportowany przez strażaków do karetki pogotowia ratunkowego, a następnie oddany pod opiekę ratowników medycznych.

Policjanci z Kęt ustalili później, że mężczyzną, któremu podinspektor Bartosz Iskierka uratował życie, był 41-letni obywatel Ukrainy.

Podinspektor Bartosz Iskierka w Policji służy od 24 lat. Jest doświadczonym policjantem, który w chwili, gdy zagrożone było ludzkie życie, natychmiast podjął skuteczne, działania zapobiegając tragedii. Ogromne podziękowania za spostrzegawczość należą się również żonie komendanta, która jako jedyna z kilkunastu osób znajdujących się w tym czasie nad rzeką Sołą, dostrzegła tonącego mężczyznę, któremu zabrakło już sił, aby wzywać pomocy.


Źródło: KWP w Krakowie


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 25.06.2021 05:26

korba ma rację milicja się zeszmaciła dla psycholi pisuaru

Jan_Korba, 24.06.2021 11:36

Czyn jednego bohaterskiego policjanta nie przysłoni służalczości innych policjantów, chodzących na politycznej smyczy rządzących.

omega, 23.06.2021 15:32

No to są jaja i bezczelność przypisać sobie czyjeś zasługi.