reklama

Ten kierunek był hitem wśród andrychowskiej młodzieży podczas tegorocznego naboru

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.06.2021 18:10, PG
Która szkoła średnia w Andrychowie przyciągnęła najwięcej kandydatów?
Ten kierunek był hitem wśród andrychowskiej młodzieży podczas tegorocznego naboru

Ósmoklasiści do 21 czerwca br. mogli składać podania do szkół ponadpodstawowych, w których chcieliby kontynuować swoją edukację.

Teraz kandydaci do 14 lipca dostarczają do szkół świadectwa i inne potrzebne dokumenty oraz mogą dokonywać zmian w wyborach swoich preferencji. Zgodnie z harmonogramem, listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021. Z kolei kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021.

Jak przekazuje nam wicestarosta Beata Smolec w obecnym roku szkolnym klasę ósmą w powiecie wadowickim skończyło 1693 uczniów, z czego 1511 zalogowało się do szkół znajdujących się na terenie powiatu.

Do andrychowskich szkół podanie złożyło 526 kandydatów z czego:

- do liceów 48,48 %

- do techników 44.30 %

- do branżowych szkół I stopnia 7, 22 %

Najwięcej chętnych jest do I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie (około 250 osób), do CKZiU – około 200 osób a do Zespołu Szkół nr 2 – około 70 osób.

Największym zainteresowaniem cieszy się klasa o profilu psychologicznym w andrychowskim liceum o rozszerzeniu: biologia, język polski, język angielski a także technik informatyk, technik reklamy, technik spedytor w „Kotarbinie” oraz klasa wielozawodowa w Branżowej Szkole I Stopnia w „Bawełniance.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy