reklama

Orkiestra z Andrychowa wygrała topowy festiwal

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.06.2022 18:19,
Sukces muzyków z Andrychowa.
Orkiestra z Andrychowa wygrała topowy festiwal

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych "Echo Trombity" w Nowym Sączu jest niemal obowiązkowy dla wszystkich topowych orkiestr dętych w kraju. Orkiestra z Andrychowa uczestniczy w nim regularnie i zdobywa nagrody: Tym razem sięgnęła po zwycięstwo!

W organizowanym po raz 44 finale (23-26 czerwca) wystąpiły 33 orkiestry dęte, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach.

- Zmaganiom zespołów bacznie przysłuchiwała się Komisja w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek - przewodniczący, st. chor. sztab. Konrad Borycki, dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, kpt. Stefan Żuk, która jednogłośnie przyznała Grand Prix 44. Festiwalu ECHO TROMBITY 2022 Miejskiej Orkiestrze Dętej „Andropol” z Andrychowa pod dyr. Łukasza Zaborowskiego. Jest to pierwsze w historii Festiwalu zwycięstwo dla orkiestry z powiatu wadowickiego - informuje organizator festiwalu - Miejskie Centrum Kultury 'Sokół" w Nowym Sączu.

foto: MOK Sokół Nowy Sącz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy