reklama

Koncerty organowe w Bazylice

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.06.2022 06:47,
W najbliższą niedzielę w wadowickiej Bazylice rozpoczyna się cykl koncertów organowych. W tym roku organistom towarzyszyć będą również inni muzycy, a na pierwszym koncercie zaśpiewa chór Cantantes Angelicus.
Koncerty organowe w Bazylice

Wadowickie koncerty organowe od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem melomanów. W tym roku organizatorzy proponują poszerzoną formułę i zapraszają na cykl koncertów w ramach Papieskiego Festiwalu Organowego, które odbędą się przez cztery najbliższe niedziele.

Na pierwszym koncercie w niedzielę 26 czerwca o godzinie 16.00 zagra Dariusz Bąkowski-Kois, profesor krakowskiej Akademii Muzycznej, muzyk który ze swoimi recitalami występował w najbardziej prestiżowych miejscach w Europie. W drugiej części niedzielnego koncertu wystąpi żeński chór Cantantes Angelicus, laureat wielu festiwali, konkursów i przeglądów.

W kolejną niedzielę 3 lipca w wadowickiej Bazylice koncertować będzie dyrektor artystyczny wadowickiego festiwalu, organista katedry wawelskiej prof. Witold Zalewski oraz Hanna Zalewska, laureatka wielu konkursów dla młodych muzyków. W następne niedziele dla wadowickich melomanów na organach zagrają: Andrzej Białko i Bogdan Narloch oraz Roman Gryń na trąbce.

Wszystkie koncerty są bezpłatne i zaczynają się o godzinie 16.00.
Festiwal organizuje Wadowickie Stowarzyszenie VICTORIA przy współpracy Wadowickiego Centrum Kultury oraz Bazyliki Ofiarowania NMP.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

INFORMACJA PRASOWA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy