reklama

Tragiczne skutki pożaru [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 23.06.2022 21:00,
Trwa ustalanie przyczyn tej tragedii.
Tragiczne skutki pożaru [AKTUALIZACJA]

W czwartek (23 czerwca) doszło do tragicznego w skutkach pożaru w Stryszawie (powiat suski). Strażacy zostali o nim zawiadomieni o 16.31.

Na miejsce został zadysponowany cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, przyjechały też zastępy z ochotniczych straży pożarnych w Stryszawie, Kukowie, Krzeszowie oraz Lachowicach. Zanim pierwsi strażacy zdołali dojechać do płonącego budynku, pożar zdążył rozprzestrzenić się na cały dom. Ogień wydostał się już na zewnątrz.

Gdy ratownicy usłyszeli, że w środku może znajdować się człowiek, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne weszli do budynku. Wewnątrz panowała bardzo wysoka temperatura, a poszukiwań nie ułatwiały kłęby dymu.

Równocześnie ruszyła akcja gaśnicza. Strażacy wykonali otwory wentylacyjne w dachu, aby szybciej opanować pożar. Do gaszenia użyli piany gaśniczej. Niestety, było już za późno, by uratować przebywającego w domu mężczyznę. Strażacy znaleźli w jednym z pomieszczeń jego zwęglone zwłoki…

Gaszenie ognia trwało 3 godziny, choć w akcji brało udział 38 strażaków z 9 zastępów. Przyczynę pożaru i okoliczności jego powstania wyjaśni prokuratura.


Foto: KP PSP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy