reklama

Orkiestra Andropol świętuje 100-lecie. Gala w MDK [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.10.2022 19:25, red
Z okazji jubileuszu w piątek (21.10) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się uroczysta gala.
Orkiestra Andropol świętuje 100-lecie. Gala w MDK [FOTO]
Miejska Orkiestra Andropol w Andrychowie świętuje 100-lecie działalności. Powstała w latach 1922-23 jako Fabryczna Orkiestra Strażacka przy zakładach bawełnianych.

Z okazji jubileuszu w piątek (21.10) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się uroczysta gala na którą zaproszono samorządowców i przedstawicieli współpracujących instytucji. Były gratulacje i podziękowania, a niektórzy z zaproszonych gości - jak to na tego typu uroczystościach - przynieśli prezenty.

Od 2006 roku kapelmistrzem orkiestry jest Łukasz Zaborowski. Pod jego kierownictwem orkiestra w ostatnich latach odnosi spore sukcesy m.in. w tym roku andrychowianie zdobyli Grand Prix na prestiżowym 44 Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. Orkiestra liczy aktualnie ok. 40 muzyków.

foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 21.10.2022 21:03

Niewątpliwie są najlepsi!!! ,szczególnie gdy chodzi o pamięć o tych co w orkiestrze grali, spędzając w jej szeregach dzieciństwo , młodość i lata dorosłe. Jak widzę na zdjęciach weteranów orkiestry naliczyłem kilku. Zaręczam że jest ich znacznie więcej. Widać kryteria dotyczące zaproszenia są mało łaskawe , lub wykluczające tych co zostali pominięci. Pomimo tego życzę orkiestrze wszystkiego dobrego, a przede wszystkim kultury , nie tylko tej muzycznej. Szalom!!!

jaskinek, 21.10.2022 20:30

Kolejnych 100 lat!Jesteście najlepsi!