reklama

Noc perseidów w Andrychowie

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 11.08.2022 13:28, DK / WB
Wydarzenie odbędzie się w sobotni wieczór w Andrychowie.
Noc perseidów w Andrychowie

We wtorek (9.08) odwiedziliśmy Zespół Szkół Samorzadowych w Sułkowicach- Bolęcinie i na tematy związane z astronomią, rozmawialiśmy z dyrektorem Zbigniewem Grabowskim.

ZSS w Sułkowicach- Bolęcinie dysponuje od kilku lat wspaniałym obserwatorium, dzięki któremu każdy mieszkaniec gminy, może zobaczyć ciała niebieskie na własne oczy. Obserwatorium jest świetnie wyposażone- nie tylko w sprzęt ale i pomoce dydaktyczne.

A skoro w temacie astronomii jesteśmy, przypominamy, iż Dyrekcja ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie zaprasza w sobotę, 13 sierpnia, na Plac Mickiewicza w Andrychowie na Noc Perseidów.

Wydarzenie rozpoczyna się o 20:00 wykładem p. Janusza Nicewicza na temat Teleskopu Jamesa Webba. O 21.00 rozpocznie się wspólne obserwowanie nocnego nieba. Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Sułkowicach-Bolęcinie udostępnia na tą okazję kilka swoich pomniejszych teleskopów. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z CKiW w Andrychowie oraz Stowarzyszeniem Uniwersytet III Wieku w Andrychowie.

Posłuchajcie naszej rozmowy i... zobaczcie niepublikowane dotąd zdjęcia tzw. głębokiego niebaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy