reklama

Nie ma pszczół, nie ma nas

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.05.2022 09:42, DK
Nie ma pszczół, nie ma nas

25 maja (środa) o godzinie 10.15 planowany jest happening w Parku Lipowym w Kętach. Organizatorem wydarzenia jest nauczyciel ZSP nr 3 w Kętach Pani Jolanta Tomalik pracująca z dziećmi 6 - cio letnimi.

Celem spotkania, jest zwrócenie uwagi ludzi odwiedzających w tym dniu Park Lipowy na to, jak ważna jest rola pszczół w życiu człowieka. "Nie ma pszczół, nie ma nas". To hasło spotkania.

Do Parku Lipowego zaproszono Pszczelarzy z Koła Pszczelarskiego w Kętach, a ciekawostki o pszczołach opowie dzieciom i mieszkańcom Kęt Prezes Koła Pan Błażej Banaś.

Dzieci i dorośli będą mogli z bliska obejrzeć życie pszczół, będzie można również posmakować miodu i różnych jego odmian i sposobów podania.

Na happening do Parku, dzieci wraz z nauczycielem zaprosiły także Klub Seniora Wigor. Podjęto także współpracę z Firmą "Apilandia".

Prezes "Apilandii" Barbara Łysoń zasponsoruje słodkości z miodu i gadżety dotyczące tematyki pszczelarskiej.

Współpracę zaproponował również Pan Stanisław Sokół, właściciel sklepu " Miód i Lawenda" z naszego środowiska.

Zapraszamy w tym dniu do Parku Lipowego mieszkańców Kęt- tych małych i dużych. Pamiętajmy jak ważne w naszym życiu są pszczoły- Nie ma pszczół nie ma nas - mówi organizatorka Jolanta Tomalik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy