reklama

Pikieta przed muzeum papieża. Ludzie oburzeni, chociaż nie wszyscy [SONDA]

, Polityka, Wiadomości, 19.05.2022 16:15, DK / WB
To była nietypowa rocznica 102. urodzin Jana Pawła II.
Pikieta przed muzeum papieża. Ludzie oburzeni, chociaż nie wszyscy [SONDA]

Obchodzona w środę (18.05) 102. rocznica narodzin Jana Pawła II w Wadowicach okazała się dość nietypowa. Rozpoczęło się tradycyjnie - uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Sali Teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury, z projekcją filmu „Brat Papieża” i rozstrzygnięciem konkursu „Serce Roku”. W południe w wadowickiej Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny będzie miała miejsce uroczysta msza św. pod przewodnictwem księdza abpa Marka Jędraszewskiego.

Równocześnie tuż obok Bazyliki, naprzeciwko papieskiego muzeum, odbyła się pikieta - młodzi ludzie przebrani w sutanny, z maskami na twarzy, pokazywali przybyłym na obchody tablice i rekwizyty z hasłami „Tu mieszka zło” „Pedofilia” ipt.

Zapytaliśmy przechodniów, co sądzą o takim sposobie wyrażania swojego sprzeciwu na zbrodnie kościoła.

Zapraszamy na sondę.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zmartwiony, 20.05.2022 15:18

Pani Natalio, nieważne kto co wymyślił, ważne żeby ludziom otwierać oczy, że duża liczba osób w tym środowisku jest obłudna, manipulują ludźmi którzy ze względu na rodzinne tradycje nie potrafią być asertywni do niektórych sytuacji. Koncerty życzeń na pogrzebach, a może lepiej za pieniądze na dziesiątki mszy, kupić ładne znicze i przekazać składając kondolencje , lub położyć piękne kwiaty na grobie.

Natalia , 20.05.2022 12:39

To jest wymyślony pretekst lewaków, a czy ktoś strajkuje temu że Franciszek ma zdanie na temat wojny takie a nie inne??!!!

Zmartwiony, 19.05.2022 17:31

Cieszę się, że chociaż do młodych ludzi dociera i mają inicjatywę, aby przypominać, jak nasi władcy kościelni zamiatają pedofilię pod dywan i nadal robią co chcą, żadne prawo ich nie obowiązuje.