reklama
reklama

Nasza góralka doceniona

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.05.2022 16:30, eł

Jej gadka spotkała się z uznaniem jurorów. Ale Irena Stopa nie tylko w tym jest dobra.

Nasza góralka doceniona

Przed tygodniem zachęcaliśmy do głosowania na Irenę Stopę z Jordanowa, która brała udział w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę - „Gadajcie, w co Wasze dziadki się we wsi bawili”. Teraz już wiadomo, jak gawędziarka poradziła sobie w rywalizacji.

Głosy naszych czytelników nie pomogły jej zdobyć nagrody publiczności, która powędrowała do innej osoby (choć przez jakiś czas Irena Stopa prowadziła pod względem ilości „lajków”). Mimo to udział w konkursie może uznać za udany. Złożone ze znawców tematu jury na tyle wysoko oceniło występ jordanowianki, że przyznało jej wyróżnienie.

- Dziękuję za wszystkie głosy, wasze komentarze i udostępniania oraz odtworzenia na YouTube. Nagranie z konkursową gadką udało mi się nagrać dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Jordanowie – mówi jordanowianka, która ma już na koncie ogromną ilość nagród i wyróżnień zdobytych w różnych konkursach.

Irena Stopa nie pierwszy raz przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę, organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Sekcją Dialektologii i Socjolingwistyki Koła Naukowego Językoznawców Studentów. Dwa lata temu wywalczyła w nim pierwsze miejsce.

Jordanowianka również śpiewa i pisze wiersze, a prócz tego jest jedną z bohaterek serialu „Górale”, emitowanego na kanale Polsat Play. Jordanowianka z pomocą córki Karoliny Szeligi pokazywała w nim między innymi, jak się kisi kapustę i ogórki, robi domowe masło i ser, piecze chleb, młóci cepem groch oraz fasolę, wykonuje kwiaty z bibuły. Opowiadała też o minionych czasach i śpiewała tradycyjne bądź własne pieśni.


Foto: Edyta Łepkowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy