reklama
reklama

Mikołaj z ulicy Pogodnej zawita do...

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.12.2023 11:25, eł

Rozstrzygnięcie naszego konkursu książkowego.

Mikołaj z ulicy Pogodnej zawita do...

W tym roku zima postanowiła przybyć do nas już jesienią i – jak na razie – nie odpuszcza. Pierwsze prognozy pogody na okres świąteczny wskazują jednak, że śnieżna i mroźna aura nie utrzyma się do Bożego Narodzenia. My jednak mamy dobry sposób na to, by wprowadzić się w bożonarodzeniowy nastrój nawet wtedy, gdy za oknami będzie nieprzyjemna plucha. Wystarczy przeczytać najnowszą świąteczną powieść Joanny Szarańskiej, cenionej pisarki z powiatu wadowickiego.

Autorka pochodzi z Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska i nadal tam mieszka. Zbyt bowiem ceni sobie życie na wsi, by wymieniła je na miejskie atrakcje. W rodzinnej miejscowości najlepiej jej się też pracuje. To tam powstały wszystkie jej bestsellery. Niektórzy najbardziej cenią ją za książki, które zmuszają do śmiechu, inni za przejmujące powieści obyczajowe. Jedno i drugie łączy w sobie jej nowa historia w klimacie bożonarodzeniowym - „Mikołaj z ulicy Pogodnej”. Nie brak w niej zabawnych sytuacji i dialogów, ale są również bardzo wzruszające momenty.

W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs, w którym nagrodą były cztery egzemplarze tej powieści. Otrzymaliśmy same poprawne odpowiedzi, jednak nie wszystkie mogliśmy nagrodzić. Przy okazji przypominamy, że od razu odrzucamy wszystkie te, których autorzy nie podają nazwy miejscowości, w której mieszkają oraz klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez mamNewsa.pl w celach konkursowych”.

A oto nazwiska nagrodzonych:

Lucyna Paczkowska z Kęt

Roman Miarka z Bulowic

Justyna Tomaszek-Gumoś z Roczyn

Barbara Opyrchał z Przytkowic

Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wygranej, a po odbiór nagród zapraszamy do naszej redakcji, która mieści się w Andrychowie, przy ul. ul. Starowiejskiej 22B, lok. 412 (na czwartym piętrze). Redakcja czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00.


Foto: Facebook/Joanna Szarańska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy