reklama

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie śmierci Natalii z Andrychowa [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 30.11.2023 12:15, eł
Będzie starała się ustalić winnych tej sytuacji.
Prokuratura  wszczyna śledztwo w sprawie śmierci Natalii z Andrychowa [AKTUALIZACJA]

To zdarzenie wstrząsnęło całą społecznością Andrychowa i okolic. W centrum miasta, w biały dzień 14-letnia Natalia uległa skrajnemu wychłodzeniu po kilku godzinach siedzenia czy nawet leżenia pod gołym niebem, koło tablicy reklamowej. Było bardzo zimo, padał śnieg. Choć znaleziono ją jeszcze żywą, następnego dnia zmarła.

Jak już pisaliśmy, mnożą się pytania, przez czyje zaniedbania i brak odpowiedniej reakcji doszło do tej tragicznej sytuacji. Około 8.15 Natalia zadzwoniła do swojego taty i powiedziała, że źle się czuje, ale nie umaiła wytłumaczyć, gdzie się znajduje. Mówiła, że ma ciemno przed oczami i leży w śniegu. Po chwili kontakt się urwał.

Mężczyzna zawiadomił o tym policję, jednak zanim zgłoszenie zostało przyjęte i ruszyły pierwsze działania, minęło dużo cennego czasu. W tym czasie dziewczynka najprawdopodobniej cały czas przebywała w pobliżu marketu Aldi, coraz bardziej marznąc. Około 13.30 pomocy udzielił jej jeden z przechodniów. Ale dziewczynka była już w stanie skrajnej hipotermii. Jej życia nie udało się uratować. Zmarła następnego dnia (29 listopada) w szpitalu w Krakowie Prokocimiu.

Śledztwo w sprawie jej śmierci wszczyna Prokuratura Rejonowa w Wadowicach. Wpłynęły tam już materiały dotyczące tej sprawy, zlecona została też sądowo-lekarska sekcja zwłok zmarłej dziewczynki. Ruszyły czynności procesowe - głównie przesłuchania świadków. Postępowanie prowadzone jest o przestępstwo z art. 155 Kodeksu karnego - „kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

xxx

Do policji skierowaliśmy wczoraj kilka pytań:

- Czy policja odpowiednio szybko i w adekwatny do warunków sposób zareagowała na informację o zaginięciu? Czy od razu wszczęto poszukiwania zaginionej wiedząc od ojca, że prawdopodobnie dziewczynce coś się stało, że nie wie gdzie przebywa.

- Czy wykorzystano dostępną służbom technikę, jak choćby lokalizację telefonu. Czy szybko wszczęto poszukiwania w terenie, na podstawie wskazówek od rodziców?
- Dlaczego tak późno rozesłano komunikat do mediów o zaginięciu?
- Czy po otrzymaniu informacji o zaginęciu sprawdzano nagrania z monitoringu ulic?

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź:
"W odpowiedzi na maila informuję, że w tej sprawie zostanie wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Wadowicach. W pierwszej kolejności zostanie zlecona sekcja zwłok celem ustalenia przyczyny śmierci dziewczynki. Następnie będą ustalani i przesłuchiwani świadkowie, po to by odtworzyć przebieg zdarzeń od momentu wyjścia z domu 14-latki do miejsca jej ujawnienia.

Informacje o zaginięciu 14-latki Policja otrzymała kilka godzin po tym, jak ojciec dziewczynki stracił z nią kontakt telefoniczny. W tym czasie rodzina szukała jej na własną rękę. W momencie otrzymania zawiadomienia o zaginięciu policjanci niezwłocznie uruchomili wszelkie procedury związane z poszukiwaniami. Dziewczynka została odnaleziona na terenie Andrychowa około godz. 13.30. O bliższych informacjach na ten moment nie informujemy dla dobra postępowania.

Z wyrazami szacunku
st. asp. Agnieszka Petek
Rzecznik Prasowy KPP w Wadowicach"


Więcej na ten tamat:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

buli, 30.11.2023 21:10

"cath" nie potrafisz pisać merytorycznie to nie pisz trolu... Zrób t.z.w przypomnienie piątą dawką, ulżyj sobie...

Koniczynka, 30.11.2023 19:07

Z tego co mówią media to główna wina spoczywa na policji w Andrychowie. Program uwaga na żywo z Andrychowa na TVN o 19.55

cath, 30.11.2023 17:46

@buli Napisz coś jeszcze bo się kompromitujesz coraz bardziej ale prezentując takie poglądy to nawet nie jest poziom gimbazy .Moze przedszkole na poziomie średniaków nie obrażając ich.Czemu geniuszu ktoś leżąc na ziemi czy siedząc w bezruchu kilka godzin przy temperaturze ujemnej doznaje hipotermii.Wyjdz teraz na zewnątrz połóż się na ziemi i napisz za kilka godzin jak się czujesz.Mysle ze nie będąc szczepionym genetycznie zmienionym preparatem spoko przetrzymasz tę upalną pogodę.P.S We wtorek było chłodniej niż dzisiaj .Wiec buli do dzieła.A ze lata temu był taki bałwanek Bouli to możesz go naśladować .

stefanbatory, 30.11.2023 17:01

Zainstalujcie sobie na przyszłość family link. Darmowa aplikacja dzięki której namierzysz telefon pociechy szybciej niż policja. Wystarczy zdalnie włączyć lokalizację na telefonie dziecka i do kilku sekund masz naniesiony telefon na mapę. Wyciągnijmy wnioski z tej tragedii.

brzoza, 30.11.2023 16:56

@buli. To ciekawe, że nie mając żadnej wiedzy, żadnych informacji, mając do wyboru setki możliwych powodów - już z góry ustaliłeś, że powodem było szczepienie. Nawet nie wiedząc, czy i na co była szczepiona. Kolego - masz w tym jakiś cel, nie wiem tylko jaki. Wiem natomiast, że nie podoba mi się, że na tragedii dziewczynki i przy totalnej znieczulicy mieszkańców i przechodniów realizujesz ten cel. Nawet jeżeli masz takie zadanie i masz $ lub RUB lub inną walutę, to jednak jest GRANICA. Straszne w tym zdarzeniu nie jest to, że zasłabła. Tylko, że była przy GŁÓWNEJ drodze, koło dwóch sporych sklepów, 500m od komisariatu i dopiero po tylu godzinach ktoś jej pomógł. Brawa dla niego, bo w tym strasznym mieście normalny czyn rośnie do rangi bohaterstwa.

brzoza, 30.11.2023 16:53

@buli. To ciekawe, że nie mając żadnej wiedzy, żadnych informacji, mając do wyboru setki możliwych powodów - już z góry ustaliłeś, że powodem było szczepienie. Nawet nie wiedząc, czy i na co była szczepiona. Kolego - masz w tym jakiś cel, nie wiem tylko jaki. Wiem natomiast, że nie podoba mi się, że na tragedii dziewczynki i przy totalnej znieczulicy mieszkańców i przechodniów realizujesz ten cel. Nawet jeżeli masz takie zadanie i masz $ lub RUB lub inną walutę, to jednak jest GRANICA. Straszne w tym zdarzeniu nie jest to, że zasłabła. Tylko, że była przy GŁÓWNEJ drodze, koło dwóch sporych sklepów, 500m od komisariatu i dopiero po tylu godzinach ktoś jej pomógł. Brawa dla niego, bo w tym strasznym mieście normalny czyn rośnie do rangi bohaterstwa.

buli, 30.11.2023 16:32

"cath" Zadam pytanie, dlaczego Natalia dostała hipotermii ??? Przypomnę, ponieważ szła do szkoły. Nagle zdrowa, młoda dziewczyna dostała paraliżu.... Kto tu się kompromituję? Piszesz od tyłu z całym szacunkiem, nie czytasz ze zrozumieniem i piszesz głupoty. Bliscy będą wiedzieć czy Natalii to podano. (mam nadzieję że nie)

cath, 30.11.2023 15:05

@ buli A jesli nie była szczepiona,a temperatura ciała była np znacznie ,znacznie niższa od tej prawidłowej ale skąd ty to masz wiedzieć? Pytanie retoryczne.Kompromitujesz się pisząc te glupoty.Wiesz lepiej Schlodz się do 23 stopni w odbytnicy i prosperuj -powodzenia.Moze się okazać ze paradoksalnie hipotermia przedłużyła jej życie ale też że ją zabiła.Czas pokaże czy szczepienie było błędem czy nie.Ale niektóre media myślą tak jak ty

Natalia , 30.11.2023 14:03

Dzis bedzie to w TV program Uwaga

Nostradamus, 30.11.2023 13:49

Nie ma w tamtym miejscu monitoringu miejskiego ??? . A Na Pańskiej Górze jest kamera na kamerze . Dobitnie przekonał się o tym pewien obywatel , zabierając kłodę drewna. A gdzie drony co tak skutecznie " łapały" kierowców ?.

buli, 30.11.2023 13:17

foliarzu, każdy ma prawo się wypowiedzieć i zadawać pytania... Prawda cie boli? Każdy kto poszedł to coś przyjąć, reaguje w taki sam sposób jak ty, agresją. Jak masz inne zdanie to po co ubliżasz? Masz problem z sobą to proponuję żebyś się rozpędził a ściana sama się znajdzie...

***** ***, 30.11.2023 12:23

Buli nikt Cię nie pytał o przyczynę więc skończ bredzić te swoje foliarskie kocopoły i do piwnicy marsz.

buli, 30.11.2023 11:41

"cath" Wyobraź sobie że media są jakie są.... Przyczynę podadzą taką że na skutek wyziębienia... Ludzie odchodzą a media milczą... Mam nadzieję że to nie po tym... "jan korba" jak nie potrafisz się zachować to Walni się z korbą i zachowaj powagę... Agresorze!!!

cath, 30.11.2023 11:27

@buli Wyobraź sobie że umierają i szczepieni i nieszczepieni.Zawsze jakaś opcja są trzy zdrowaśki w piecu chlebowym co gorąco ci rekomenduje .A przyczynę śmieci dziecka poznamy po sekcji i pewnie dokładniejszych badania.

Jan_Korba, 30.11.2023 11:02

@buli nikt bucu nie zabrania ci się w domu bawić w swoje foliarskie zabawy. Rób co chcesz w swojej piwnicy z ziemniakami. Przestań tylko wykorzystywać śmierć tej dziewczynki do szerzenia tych debilizmów publicznie, bo tylko robisz z siebie plackarskiego głupa.

buli, 30.11.2023 10:46

Prawdy się nie dowiemy.... Przyczyny były co najmniej dwie a nie tylko niska temperatura...!!! Co tak naprawdę sparaliżowało dziewczynkę że przez tyle godzin nie mogła się ruszać i częściowo utraciła świadomość... A może spowodował to preparat inżynierii genetycznej do którego namawiali i dalej namawiają celebryci i nie tylko. Coraz częściej w dziwnych okolicznościach odchodzą ludzie starsi i młodsi po szprycach...

Natalia , 30.11.2023 10:11

Policja w Andrychowie po zgłoszeniu które Ojciec dziecka zgłosił nie mogla zlokalizować jej telefonu ?????!!!!!