reklama
reklama

Magia i demony rodem z Kęt, czyli kolejne dzieło autora z tego miasta

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.12.2022 16:40, eł
Gratka nie tylko dla miłośników fantasy.
Magia i demony rodem z Kęt, czyli kolejne dzieło autora z tego miasta

Przemysław Samuel Gąsiorek z Kęt wydał kolejną książkę, drugą część cyklu fantasy „Kanthy”, zapoczątkowanego w ubiegłym roku powieścią „Od wszelakich złych przygód…”. Wartka akcja i umiejscowienie jej w znanych nam okolicach może sprawić, że po powieść z przyjemnością sięgną również czytelnicy, którzy na co dzień wolą literaturę zupełnie innego rodzaju.

Choć „Beskidy w mrokach dziejów” to powieść z gatunku fantasy, jej fabuła jest mocno osadzona w średniowiecznych realiach naszych stron. W pierwszym tomie cyklu były to Kęty i okolice, w drugim główny bohater eksploruje także nieco odleglejsze miejscowości. W powieści pojawiają się też autentyczne postacie. Z tego powodu może ona zainteresować wielu miłośników lokalnej historii. Przemysław Samuel Gąsiorek sam jest jednym z nich.

"Drugi tom przygód Jaczemira z pewnością dostarczy czytelnikom wielu emocji oraz wiedzy o lokalnej historii i magii. Tym razem bohater porzuci Kęty i pokona średniowieczne Beskidy, by dotrzeć do twierdzy w Gilowicach, a także zamku w Cieszynie. A nie będzie to łatwe zadanie! Nie zabraknie kilku znanych już postaci oraz wielu nowych: zabawnych i mądrych, okrutnych i przebiegłych, ziemskich i z innego wymiaru. Wśród licznych intryg, smacznie przyprawionych niczym prażonki nad górskim ogniskiem, pojawią się: walka i miłość, magia i seks, przemoc i dobroć, Bóg i demony. Dodatkowo autor zastawił dla uważnych odbiorców kilka pułapek, których sens niewątpliwie ich zaskoczy. Warto było poczekać na tę kontynuację!" - tak podsumowała powieść Beata Wojciechowska-Dudek, która podjęła się trudu jej redagowania.

„Beskidy w mrokach dziejów” można już nabyć w księgarni TuCzyTam w Kętach. Wkrótce (najprawdopodobniej od początku przyszłego tygodnia) powieść powinna być też dostępna w popularnych księgarniach internetowych i na Allegro.

Foto: Facebook/Przemysław Samuel Gąsiorek - Autor

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

panda, 06.12.2022 18:19

JEST JESZCZE W KĘTACH JEDEN ANTYDEMON .....MOJA ZNAJOMA CO BIJE NA SAMOTNOSC