reklama
reklama

Gospodynie i gospodarze z Rudz z pierwszą nagrodą

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.08.2021 09:30, eł

Wywalczyli ją za potrawę przygotowaną na Małopolski Festiwalu Smaku w Wygiełzowie.

Gospodynie i gospodarze z Rudz z pierwszą nagrodą

Uczestnicy Małopolskiego Festiwalu Smaku w Wygiełzowie mieli okazję wypróbować wiele wyśmienitych potraw. Można było się sprzeczać, która z nich jest najlepsza, ale znawcy tematu orzekli, że najsmaczniejszą przygotowało Koło Gospodyń i… Gospodarzy Wiejskich z Rudz. Czym tak oczarowało jurorów?

W tym roku Małopolski Festiwal Smaku zawitał już do trzech miejscowości na terenie województwa, a pojawi się jeszcze w dwóch: Miechowie i Krynicy-Zdroju. Ostatnia jego odsłona odbyła się w Wygiełzowie. Przeprowadzono tam między innymi konkurs na najsmaczniejszy produkt.

Najwyższe laury w kategorii smakołyków przyrządzonych przez koła gospodyń wiejskich zdobyło to, które działa w Rudzach. Jest ono specyficzne, bo złożone nie tylko z kobiet, ale i z mężczyzn. Produkt, który przyniósł im zwycięstwo w konkursie to karp pod rudzku. Drugie miejsce przypadło w udziale Stowarzyszeniu KGW Twórczych Kobiet z Polanki Wielkiej, które przygotowało pieczoną w piecu szynkę wieprzową z kością.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy