reklama
reklama

Policjant po służbie, ale cały czas na posterunku. Zatrzymał 42-latka

Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2021 08:50,
Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Policjant po służbie, ale cały czas na posterunku. Zatrzymał 42-latka
Jak informuje policja, w niedzielę (1.08) w miejscowości Śleszowice w powiecie suskim przebywający tam policjant Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy (w czasie wolnym od służby) zauważył jadącą „zygzakiem” z przeciwnego kierunku skodę. Był to sygnał dla funkcjonariusza, że przyczyną takiej jazdy może być alkohol, dlatego zawrócił i podążając za skodą powiadomił dyżurnego wadowickiej komendy.


Kierujący skodą jechał w stronę Mucharza, gdzie na drodze krajowej nr 28 skręcił w kierunku Tarnawy Dolnej. Mężczyzna zjeżdżał na sąsiedni pas stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Finalnie jazdę zakończył w … rowie.

Wówczas policjant podbiegł do pojazdu i natychmiast wyjął kluczyki uniemożliwiając kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Wadowicki funkcjonariusz przekazał nietrzeźwego mężczyznę mundurowym z suskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości 42-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aktywny do 2024 roku. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują, by każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

źródło: policja
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy