reklama

Będzie nowa droga łącząca gminy w powiecie wadowickim ze Skawiną?

, Gospodarka, Wiadomości, 03.08.2021 20:15, eł
Kiedy powstanie, wiele osób będzie mogło szybciej dojechać do pracy.
Będzie nowa droga łącząca gminy w powiecie wadowickim ze Skawiną?

Ruszyły działania, które mają zaowocować w przyszłości połączeniem Beskidzkiej Drogi Integracyjnej w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej z obwodnicą Skawiny. Dla wielu osób z naszego powiatu bardzo usprawni to dojazd do pracy. Oczywiście to jeszcze melodia przyszłości. Wszak sama BDI jest na razie tylko w planach…

Na szczęście, jej powstanie staje się coraz bardziej realne. Informowaliśmy już o tym, że wybrana została oferta na wykonanie badań geofizycznych dla tej inwestycji oraz opracowanie ich wyników. Beskidzka Droga Integracyjna będzie stanowiła odcinek drogi ekspresowej S52, prowadzący od węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej do Głogoczowa.

Natomiast trasa, o którym wspomnieliśmy powyżej, ma połączyć BDI z drogą wojewódzką 953 w rejonie Skawiny. W praktyce ma to być dogodne połączenie drogowe między gminami Kalwaria Zebrzydowska i Lanckorona a Skawiną, w której pracuje wielu mieszkańców powiatu wadowickiego.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy tej drogi. Warto dodać, że o jej powstanie zabiegali na przełomie tego i poprzedniego roku mieszkańcy gminy Skawina. Jeden z nich, Łukasz Kusak zebrał podpisy pod petycją w tej sprawie, a następnie przekazał ją marszałkowi województwa małopolskiego. To ten sam człowiek, który walczy teraz o budowę kolejnego połączenia drogowego, tym razem mającego ułatwić dojazd do Krakowa. O tej inicjatywie pisaliśmy tutaj.

A co z BDI?

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aktualny harmonogram budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej wygląda tak:

Data ogłoszenia przetargu: I kwartał 2024 r.
Data podpisania umowy: III kwartał 2024 r.
Data rozpoczęcia realizacji: II kwartał 2026 r.
Data zakończenia realizacji: II kwartał 2030 r.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy