reklama

Jaką kosiarkę wybrać, aby koszenie było wygodniejsze?

, MAGAZYN, Wiadomości, 04.08.2021 11:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Koszenie trawy dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych staje się niechcianym obowiązkiem. Stale rosnąca trawa sprawia, że właściciel ogrodu ma wiele pracy i czuje, że prace w ogrodzie zaczynają być dyskomfortem. Czy da się temu zaradzić? Naszym zdaniem podstawą jest zakup odpowiedniej kosiarki. W ten sposób można naprawdę mocno zmienić swoje spojrzenie na koszenie trawy. Ten nie najmilszy obowiązek bardzo szybko może zmienić się w atrakcję! Kluczem jest posiadanie odpowiedniego urządzenia Jakie zatem kosiarki mamy do wyboru?
Jaką kosiarkę wybrać, aby koszenie było wygodniejsze?

Kosiarka akumulatorowa

Obecnie na rynku jest naprawdę ogromny wybór kosiarek w związku z czym każdy kto chce zadbać o idealnie przycięty trawnik nie powinien mieć z tym większego problemu. Jeszcze niegdyś większość osób korzystała z kosiarek spalinowych. Tymczasem obecnie hitem stają się wszelkie ogrodowe narzędzia akumulatorowe. Nie inaczej jest z kosiarkami. Tutaj również wyraźnie zauważalnej jest to, że kosiarka na akumulator.

Źródło zdjęcia: Ingrid Balabanova / Shutterstock.com

Kosiarka robot

Jeśli naprawdę zależy nam na dużej wygodzie to ciekawym rozwiązaniem są tak zwane roboty koszące, czyli ultranowoczesne kosiarki, które automatycznie poruszają się po trawniku. Jest to bardzo podobne rozwiązanie do robotów-odkurzaczy. Zazwyczaj tego typu kosiarki są wyposażone w nowoczesny system, który omija kwiaty oraz inne rośliny. Kosiarkę tego typu można zaprogramować na odpowiednie godziny koszenia. Tym samym nie pozostaje nic innego jak udostępnić kosiarce dostęp do stacji ładującej i patrzeć jak robot za nas dba o trawnik. Sprytne? Naszym zdaniem bardzo sprytne!

Źródło zdjęcia: EsfilPla / Shutterstock.com

Podkosiarka

Jeśli rzeczywiście bardzo nie lubisz kosić trawy i przy okazji nie masz budżetu, który pozwoliłby na zakup kosiarki-robota to warto zastanowić się nad podkosiarką. Lekkie ręczne podkosiarki zasilane akumulatorem pozwalają kosić znacznie szybciej i wygodniej w stosunku do typowych kosiarek, które wyglądem przypominają wózek, który trzeba pchać. W przypadku podkosiarek w wygodny sposób trzymamy urządzenie i kosimy wyraźnie szybciej. Minusem takiego rozwiązania jest to, że skoszona trawa nie jest zbierana w żadnym zbiorniku tylko resztki trawy pozostają rozsypane w ogrodzie. Jednak w wielu przypadkach taki kompromis jest akceptowalny z uwagi na dużo większą wygodę.

Niezależenie od tego jakie urządzenie do koszenia wybierzemy pewnym można być z tego, że satysfakcja z ładnie skoszonej trawy powinna wynagrodzić nam podjęty trud. Spędzenie czasu w ogrodzie z grillem oraz wygodnymi leżakami to nagroda, która smakuje podwójnie, jeśli czas ten możemy spędzić w otoczeniu ładnie zadbanego trawnika.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy