reklama

Konfederacja na rynku ostro o politykach PiS

, Polityka, Wiadomości, 04.08.2021 13:05,
Przedstawiciele "Konfederacji" pojawili się w środę (4.08) w Wadowicach.
Konfederacja na rynku ostro o politykach PiS
W środę (4.08) o godzinie 10:30 do Wadowic przyjechała grupa osób z programu "Wakacje z Konfederacją", wśród nich Dobromir Sośnierz, Michał Urbaniak czy Robert Winnicki. Nie dojechali zapowiadani Janusz Korwin-Mikke czy Krzysztof Bosak. Byli za to przedstawiciele lokalnych ugrupowań na czele z Patrykiem Burzejem z „Konfederacji Wadowice”

Działacze opowiedzieli pokrótce o programie „Polska na Nowo”, który jest odpowiedzią na program partii Prawo i Sprawiedliwość „Polski Ład”.

Dobromir Sośnierz m.in. mówił o absurdalnych decyzjach posłów PiS. - Dajmy gospodarce oddech, nasza wizja jest zupełnie inna od wizji pisowskiej. Kryzys „pocovidowy” został wywołany przez polityków i ich złe decyzje. PiS mówi, że chce wyciągnąć gospodarkę z kryzysu za pomocą pieniędzy, który pozyskuje z tej gospodarki. To tak jakby wejść do wiadra i podnieść się w tym wiadrze do góry. My chcemy przeprowadzić znaczną deregulację, chcemy zmniejszyć obciążenia podatkowe, dać obywatelom swobodę działania, żeby mogli odbudować gospodarkę.

Zobaczcie nagranie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 06.08.2021 09:27

@barte Zgadzam się z Tobą, ale problem jest w skomplikowaniu płacenia tych podatków. Korporacje stać na armie prawników i wyprowadzenia podatków w sposób LEGALNY przez różne konstrukcje prawne np. spółki w innych krajach, a małe firmy już nie. Pomijając już wysokość podatków ważniejsza jest prostota płacenia podatków bo np. właściciel zamiast rozwijać firmę myśli jak tutaj zapłacić podatki. Polecam w tej kwestii wywiad z Panem Romanem Kluską, który pokazuje co jest tak naprawdę problemem w Polsce jeśli chodzi o gospodarkę.

oshin22, 05.08.2021 05:25

@barte IMHO jeden błąd - żeby dać 100mln trzeba zabrać ze 150. Tak jak z 500+ żeby dać 500 trzeba zabrać (z podatków) ~800 więc ja się zgadzam z propozycją zamiast dawać - NIE ZABIERAĆ. Ale też zgadam się z tym, że podatki muszą być tyle, że z umiarem bo jak bym dziś za wypłatę kupił tylko paliwo to podatków (wszystkich) odprowadzili by coś koło 80% ... --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera

VADER, 04.08.2021 23:23

KURŁA HELENA... elllita w Wadowicach... KLAUNI bez cyrku i widowni i to z flagą w ręku :/

ƅarte, 04.08.2021 21:53

Co za różnica zabrać 100 milionów i oddać 100 milionów a nie zabrać nic i nie dać nic ? przy czym nie zabrać nic (podatki) = brak straży pożarnej, brak policji, brak wojska, brak szkół, brak opieki zdrowotnej, brak dróg itd. itd. itd. obiecać można wszystko wiedząc że nie trzeba będzie tego zrealizować.

Mgr Ahrańczyk, 04.08.2021 15:20

Zręcznie wychwyciłeś róznicę. Tamten obiecywał po 100 mln a Konfederacja apeluje o zostawienie ludziom zarobionych pieniędzy. Nikt nam łaski nie robi - sami zarabiamy na nasze 500+, tzn wpłacamy pewnie z 700-800+ a dostajemy z powrotem 500+. I jesteśmy z tego mega zadowoleni:-)

ƅarte, 04.08.2021 13:25

OTUA już kiedyś obiecywał po 100 mln zł dla każdego "Dajmy Polskę Polakom" czy jakoś tak.