reklama

Emocje dla kibiców i utrudnienia na drogach, czyli coraz bliżej Tour de Pologne

Sport, Wiadomości, 03.08.2021 22:11, eł
Wyścig wystartuje już za niespełna tydzień (9 sierpnia), ale na nasz teren dotrze w kilka dni później.
Emocje dla kibiców i utrudnienia na drogach, czyli coraz bliżej Tour de Pologne

Już 13 sierpnia miłośnicy kolarstwa z naszego terenu będą mogli dopingować zawodników Tour de Pologne. Również i w tym roku peleton przemknie przez powiat suski i wadowicki. W przypadku tego drugiego, kolarze zawitają wyłącznie do niewielkiej części gminy Andrychów.

Tegoroczny Tour de Pologne przejedzie zawiłą i malowniczą trasą z Lublina do Krakowa, przez wiele pięknych polskich miejscowości. Zawodnicy wystartują 9 sierpnia, by w 6 dni później dotrzeć na krakowskie Błonia. W pierwszym etapie zawodnicy przemkną z Lublina do Chełma przez Roztocze. Drugi rozpoczną w Zamościu, by zakończyć go w Przemyślu. Trzeci poprowadzi z Sanoka do Rzeszowa, a kolarze zobaczą po drodze między innymi Solinę, Ustrzyki Dolne, Arłamów, Kalwarię Pacławską i Łańcut. W czwartym etapie zawodnicy przejadą z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej.

Dopiero w czasie piątego, który rozpocznie się w Chochołowie, dotrą do powiatu suskiego. Wjadą do niego przez Przełęcz Krowiarki. Przejadą przez Zawoję, stamtąd udadzą się do Stryszawy, a następnie do Kukowa. Drogą wojewódzką prowadzącą przez tę miejscowość wjadą do powiatu żywieckiego. W Łękawicy skręcą na Przełęcz Kocierską, którą dotrą do Targanic. Z tej miejscowości skierują się w stronę Porąbki. Piąty etap będzie rozgrywany 13 sierpnia i zakończy się w Bielsku-Białej. Łączna jego długość wyniesie 173 km.

Na trasie Tour de Pologne podczas przejazdu kolarzy trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym. W powiecie suskim będą one trwały mniej więcej od 15.40 do 16.40, w gminie Andrychów należy się ich spodziewać około 17.00-17.40.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama