reklama

Finał Pucharu Świata w Makowie Podhalańskim - 10. Rajd Polski Historyczny!

Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 12.11.2021 16:06, INFORMACJA PRASOWA
Już w najbliższych dniach rozegrana zostanie 10. edycja Rajdu Polski Historycznego, który stanowi finałową rundę Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność.
Finał Pucharu Świata w Makowie Podhalańskim - 10. Rajd Polski Historyczny!

Po kilku latach przerwy zawody powrócą również do Makowa Podhalańskiego, gdzie zaplanowano krótki postój w trasie mierzącej blisko 970 kilometrów. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji!

W 10. Rajdzie Polski Historycznym weźmie udział ponad 40 załóg z blisko 10 krajów. Zobaczymy takie perełki motoryzacyjne, jak m.in. Triumph, Porsche, Lancia, Alfa Romeo, Mercedes czy polskie rodzynki - FSO Polonez i Polski Fiat 125p. Załogi „rywalizują” na regularność, czyli jadą zgodnie z przepisami, ze średnią prędkością nadaną przez organizatora. Trasa zawodów poprowadzona zostanie drogami województw małopolskiego i podkarpackiego, będzie liczyć 968,6 km, z czego aż dwie trzecie (638,66 km) to dystans testów regularności.

Postój w Makowie Podhalańskim odbędzie się w sobotę, 13. listopada, początek o godzinie 12:00. Załóg uczestniczących w 10. RPH spodziewamy się około godziny 13, tuż po próbie Stryszawa-Grzechynia. Prócz nich na miejscu poczuć będzie można moc amerykańsko-polskiej motoryzacji: Auto-Classic zaprezentuje kolekcję klasyków zza oceanu, a GT Workshop i zlot „Nieśmiertelny” pokażą piękne ikony rodzimej motoryzacji: Fiaty 126p. Następnie załogi RPH wyjadą na próbę Maków Podhalański-Jachówka i udadzą się już w kierunku mety na krakowskiej Tauron Arenie.

Organizatorem wydarzenia jest firma GB Promotion, agencja 360 stopni.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy