reklama

Energylandia odświeżyła Hyperiona. Ponowne otwarcie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 26.07.2022 09:00, INFORMACJA PRASOWA
Największy mega coaster w Europie w nowej odsłonie.
Energylandia odświeżyła Hyperiona. Ponowne otwarcie
W sobotę (23.07) odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia Game Expert Hyperion. Działający od kilku lat największy mega coaster w Europie - Hyperion - zyskał sponsora tytularnego, markę Game Expert.

Rebranding wciąż nowego i nieodkrytego przez turystów roller coastera przyciągnął wielu gości z całej Polski, którzy mogli przetestować na własnej skórze niepowtarzalną jazdę z prędkością szybszą niż dopuszczalna na polskich autostradach – 142 km/h.


Dla jednych najbardziej emocjonujący jest wjazd na szczyt kolejki górskiej, dla innych pierwszy spadek z wysokości 77 metrów w dół plus przejazd w 3 metrowym tunelu podziemnym. Takie wrażenia już na starcie gwarantuje Game Expert Hyperion, który na swej niezwykle długiej trasie sięgającej blisko 1,5 kilometra posiada liczne zwroty, wzniesienia, podwójne zakręty czy obrotowe nachylenia toru. Finałem przejazdu jest wodny efekt „splash flow”, czyli tryskająca wokół przejeżdżającego wagonika woda.

W ostatnich latach konstrukcja aż czterokrotnie została utytułowana prestiżowymi wyróżnieniami o znaczeniu międzynarodowym. Już w 2018 roku otrzymała nagrodę „European Star Award 2018 - 1 miejsce dla Mega Coaster Hyperion w kategorii Best New Coaster”, a także zyskała odznaczenie „Parksmania Award 2018 – wyróżnienie dla Mega Coaster Hyperion w kategorii European Top Attraction”. Dwa lata później w konkursie "Park World Excellence Awards Hyperion" zdobył 2 miejsce dla w kategorii "2020 Best Roller Coaster". Trzy lata po swojej premierze konstrukcja w dalszym ciągu nominowana jest do wielu nagród, a w tak istotniej dla parków rozrywki jak „European Star Award 2021” w kategorii „EUROPE’S BEST STEEL COASTERS” – Hyperion wśród wszystkich tego typu atrakcji na Starym Kontynencie trafia na wysokie siódme miejsce.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy