reklama

Wystrzałowa inwestycja w powiecie wadowickim

Gospodarka, Wiadomości, 25.07.2022 21:21, eł

Są osoby, które bardzo na nią czekają.

Wystrzałowa inwestycja w powiecie wadowickim

Już w ubiegłym roku pisaliśmy, że samorząd Wadowic będzie się ubiegać o dotację z programu Ministerstwa Obrony Narodowej, w którym można pozyskać pieniądze na budowę strzelnicy. Miejsca ćwiczeń dla nie tylko dla żołnierzy, policjantów oraz uczniów klas mundurowych, ale też wszystkich pasjonatów strzelectwa.

Teraz już wiadomo, gdzie miałaby stanąć ta pierwsza w powiecie wadowickim strzelnica. Jak doskonale wiedzą nasi czytelnicy, za Maspexem w Wadowicach powstaje droga, która w przyszłości na stać się odcinkiem kolejnej obwodnicy miasta. Docelowo ma ona połączyć ul. Krakowską w Tomicach z rondem przy KFC w Wadowicach. Budowany obecnie fragment ma na razie stanowić tylko dojazd do terenów inwestycyjnych. Wzdłuż nowej ulicy poprowadzi również trasa rowerowa. A przy końcu powstającej obecnie części tej ścieżki dla jednośladów ma właśnie zostać wybudowana strzelnica. Znajdzie się ona blisko rzeki Skawy, na terenie dawnego wysypiska śmieci.

- Mamy zamiar do dwóch tygodni ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej strzelnicy. To inwestycja, o którą wielu mieszkańców regularnie mnie pyta – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Strzelnica w Wadowicach ma mieć sześć równoległych stanowisk strzeleckich. Zgodnie z planem, ma ona dawać możliwość strzelania na odległość do stu metrów z różnych rodzajów broni: pistoletów (w tym maszynowych z wykorzystaniem amunicji pistoletowej), subkarabinków, karabinków automatycznych i maszynowych.


Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy