reklama
reklama

Dwie młode turystki zabłądziły na Babiej Górze

Na sygnale, Wiadomości, 25.07.2022 09:40, eł

Gdy wezwały pomoc, były już kilometr od szlaku.

Dwie młode turystki zabłądziły na Babiej Górze

Wielokrotnie już pisaliśmy o tym, jak niebezpieczna bywa Babia Góra zimą. Ale nawet latem trzeba na niej bardzo uważać, nie tylko dlatego, że łatwo zwichnąć czy nawet złamać nogę na nierównym skalistym podłożu. W miniony weekend zabłądziły na niej dwie polskie turystki.

Były to dwie 24-latki, które przed południem w sobotę (23 lipca) bez żadnych problemów zdobyły szczyt Diablaka. Ich kłopoty zaczęły się dopiero w drodze powrotnej. W pewnym momencie kobiety zeszły ze szlaku, a kiedy zorientowały się, że tak się stało, nie umiały już same go odnaleźć. W końcu zadzwoniły po pomoc.

Ponieważ, jak się okazało, zawędrowały na słowacką stronę Babiej Góry, skontaktowały się z Horską Záchranną Službą, czyli tamtejszym GOPR-em. Miały przy sobie telefon z GPS-em, toteż przekazały ratownikom współrzędne swojej lokalizacji. Gdy dowiedziały się, że są około kilometra od szlaku, nie odważyły się skorzystać z nawigacji telefonicznej, którą proponował im operator HZS. Wolały poczekać na pomoc tam, gdzie się znajdowały.

Ratownicy dojechali samochodem terenowym tak daleko, jak mogli nim dotrzeć, po czym pieszo ruszyli do turystek. Dali kobietom napoje, zaprowadzili je do swojego auta i odwieźli na granicę państw. Stamtąd kobiety już same musiały wrócić na parking, z którego kilka godzin wcześniej wyruszyły na Babią Górę.


Foto: Horská Záchranná Služba

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 25.07.2022 14:58

Takie osoby niech lepiej zostaną w domach.