reklama

Co w Andrychowie z okazji Święta Niepodległości?

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.11.2022 14:09,
10 i 11 listopada zaplanowano kilka wydarzeń.
Co w Andrychowie z okazji Święta Niepodległości?
Jak co roku w piątek 11 listopada w Andrychowie odbędą się oficjalne obchody Święta Niepodległości. Program poniżej:

11 LISTOPADA 2022 r. (piątek)

  • godz. 9.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pod wezwaniem Świętego Macieja Apostoła w Andrychowie
  • godz. 11.00 – uroczyste złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą poświęconą pamięci żołnierzy Legionów Polskich – przy ul. Rynek 15
  • ok. godz. 11.30 – uroczyste wręczenie medalu „Zasłużony dla Gminy Andrychów”, które odbędzie się przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Andrychowie, przy ul. Rynek 15
  • godz. 17.00 – Wieczornica Patriotyczna przy ognisku w wykonaniu zuchów i harcerzy Hufca im. Szarych Szeregów z Andrychowa (na Pl. Mickiewicza)


Już 10 listopada (czwartek) o godz. 18.30 w Wiejskim Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych. Wystąpią: Orkiestra Dęta OSP Roczyny oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”. Współorganizatorem koncertu jest Rada Sołecka w Zagórniku. Wstęp wolny, zapraszamy!

Orkiestra Dęta z Roczyn wystąpi z Solistką – Oliwią Ćwiąkałą. Podczas koncertu usłyszymy pieśni i utwory patriotyczne, m.in.: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Ojczyzno ma”, „Dziewczyna z granatem”, „Żeby Polska była Polską”, „Powstanie 44”, „Mury”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Marsz I Brygady”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Wiązanka pieśni żołnierskich”, „Rota”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Marsz Polonia”, „Szara piechota” i inne ciekawe aranżacje.

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” podczas koncertu zaprezentuje wiązankę pieśni patriotycznych przeplecionych tańcami narodowymi. Wystąpią: grupa dorosłych i grupa dziecięca w programie pt. „Jak długo w sercach…”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

NIE bo NIE, 08.11.2022 20:01

@Zakolog, zmień pampersa :P

Zakolog, 08.11.2022 18:22

Jak na świeżego i na dorobku dyrektora CKiW, to szału ni ma ! Tomek Twoje wybory kadrowe szorują już po dnie, za chwilę Mirek będzie musiał wynająć pogłębiarkę. Może kupiłbyś se jakiś certyfikat „Lidera Andrychowskiej Kultury”, bo tak bez żadnego wyróżnienia w tej dziedzinie chodzisz w mieście.

Radio.Ma.Ryja, 08.11.2022 15:45

Każde święto państwowe musi się zaczynać w przestępczej organizacji jaką jest kościół katolicki?