reklama

Będzie można miło spędzić czas, a zarazem pomóc chorej dziewczynce

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.08.2023 07:30, eł

Sportowcy organizują piknik.

Będzie można miło spędzić czas, a zarazem pomóc chorej dziewczynce

Działacze i sportowcy z LKS Palczowice organizują piknik charytatywny dla malutkiej Gabrysi z Zatora. Impreza pierwotnie planowana była na 5 sierpnia, ale z powodu zapowiadanej złej pogody została przesunięta. Ostatecznie wydarzenie ma się odbyć w poniedziałek, 14 sierpnia (o ile wtedy aura okaże się łaskawsza).

Gabrysia Czop z Zatora nie ma jeszcze dwóch lat, ale dźwiga już spory bagaż przykrych doświadczeń. Urodziła się z rozszczepem podniebienia oraz poważną wadą genetyczną, która sprawi, że dziewczynka nigdy nie stanie się w pełni samodzielna. Pierwszy z tych problemów udało się rozwiązać dzięki operacyjnej rekonstrukcji, ale dziewczynka wciąż zmaga się z wieloma innymi. Cierpi na atopowe zapalenie skóry, ma złożoną wadę serca i rozliczne alergie. Obszerniej pisaliśmy o niej tutaj.

Piknik charytatywny to zawsze doskonała okazja, by przyjemnie spędzić czas pod otwartym niebem, a jednocześnie komuś pomóc. Ten organizowany dla Gabrysi będzie pełen atrakcji. W jego czasie odbędą się zawody sportowe z nagrodami dla dzieci, pokazy straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego, występy artystyczne młodych wokalistek Emilki Szczygieł oraz Leny Nowotarskiej, a także koncert zespołu Max Corner Crew. W planach jest też malowanie twarzy, jazda konna, zumba, stoisko policji. Nie zabraknie uwielbianych przez dzieci dmuchańców. A całość zamknie zabawa taneczna prowadzona przez DJ-a LJ.

Impreza odbędzie się na terenie LKS Palczowice i potrwa od 14.00 do 23.00. Cały dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Gabrysi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy