reklama
reklama

Andrychowski zespół Czerwie w audycji Niedźwieckiego

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.09.2021 08:03, eł

Trudna do zaszufladkowania i niełatwa w odbiorze muzyka tej grupy rzadko pojawia się w programach radiowych.

Andrychowski zespół Czerwie w audycji Niedźwieckiego

Muzyka andrychowskiego zespołu Czerwie pojawiła się ostatnio w programie popularnego dziennikarza muzycznego Marka Niedźwieckiego. Wszystko za sprawą współpracy, którą muzycy nawiązali z podróżnikiem i pisarzem Markiem Tomalikiem, który obecnie również mieszka na terenie gminy Andrychów, w Targanicach.

O andrychowskim zespole Czerwie śmiało można powiedzieć, że specjalizuje się w muzyce do niemych filmów oraz spektakli teatralnych. Wprawdzie nie jest to jedyna forma jego działalności, ale niewątpliwie przyniosła mu ona sporą popularność. Muzycy tworzący Czerwie znakomicie bowiem wiedzą, jak dźwiękami wzmocnić siłę oddziaływania obrazu. Ich wymykająca się wszelkim szufladkom muzyka rzadko pojawia się w programach radiowych, ponieważ jest na to zbyt trudna w odbiorze. Ostatnio jednak można było usłyszeć nagrania Czerwi w programie Marka Niedźwieckiego na antenie Radia 357.

Stało się to za sprawą Marka Tomalika. Ten znany podróżnik, publicysta, pisarz i dziennikarz radiowy, który obecnie mieszka w Targanicach, gościł w audycji Niedźwieckiego przy okazji promocji swej nowej książki, zatytułowanej „9 ognisk”. – My jako Czerwie realizujemy z Markiem Tomalikiem dwa projekty artystyczne. Jeden o Aborygenach australijskich, a drugi to „Mały Książę”. Dlatego wspomniał o nas w programie Marka Niedźwieckiego, a prowadzący audycję zaprezentował dwa nasze nagrania – mówi Maciej Kudłacik z zespołu Czerwie.

Foto: Czerwie/Facebook

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 18.09.2021 16:22

Swoim komentarzem udowodniłaś że jeszcze dużo ci brakuje do tych "imbecyli"

mastka, 18.09.2021 09:33

Jak "trudna w odbiorze"? Chyba dla imbecyli od disco polo... Czerwie są zajebiści!!! Brawa dla nich!!!