reklama

Znaki drogowe na terenie gminy Andrychów giną w zieleni

Gospodarka, Wiadomości, 17.07.2023 08:10, eł

A tymczasem nie ma kto zadbać o to, by je odsłonić.

Znaki drogowe na terenie gminy Andrychów giną w zieleni

Jak już pisaliśmy, w gminie Andrychów nie został jeszcze rozstrzygnięty przetarg na utrzymanie i pielęgnację zieleni wzdłuż dróg gminnych, toteż wybujała roślinność utrudnia widoczność na skrzyżowaniach i zakrętach, a ponadto miejscami uniemożliwia korzystanie z chodników. Co więcej, niektóre znaki drogowe całkiem już giną w swobodnie rozrastających się krzewach i koronach drzew.

Tak jest na przykład w Roczynach na ulicy Środkowej, gdzie znak „ustąp pierwszeństwa” jest prawie zupełnie niewidoczny z zarośli. Wystaje tylko niewielki jego rąbek, toteż kierowca łatwo może go przeoczyć. Oczywiście, miejscowi wiedzą, że na tym skrzyżowaniu trzeba zachować ostrożność, ale ktoś przyjezdny będzie sugerował się znakami. A jeśli ich nie widać, może wpaść w tarapaty.

Problem z tym konkretnym znakiem polega na tym, że zasłania go tuja rosnąca na prywatnej posesji. W takim przypadku właściciel drzewa sam powinien zadbać o to, by przyciąć jego gałęzie. Niemniej, jeśli nie chce tego zrobić, sprawą powinien zainteresować się zarządca drogi, czyli w tym przypadku gmina Andrychów. – Z powodu tego niewidocznego znaku może tu dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Sołtys mieszka blisko tego miejsca, dlaczego nie interweniuje w tej sprawie? – denerwuje się pani Agnieszka z Roczyn.


Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gość,, , 17.07.2023 16:45

Koniczynka, jak lato ich zaskoczyło to tym bardziej zima ich zaskoczy i to w grudniu albo w styczniu.

Gość,, , 17.07.2023 16:41

Andrychów,, miasto utkane z trawy a to z kolei można podciągnąć pod atrakcje i nie ma się czego czepiać a wręcz podziwiać hahaha zieloną naturę.

znanywmiescie, 17.07.2023 09:02

Andrychów-miasto utkane z atrakcji

Koniczynka, 17.07.2023 08:18

Kto za taki stan rzeczy odpowiada??? Teraz to się robi przetarg na odśnieżanie a nie koszenie. Ważne że burmistrz Żak zadłużył Andrychów już na kwotę ponad sto milionów złotych!!!!!!!! Przeprowadził zbyteczne inwestycje jak pańska góra, śmieszny staw anteckiego, miliony złotych wyrzucone w błoto w elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Kiedy prezes Nowak z elektrociepłowni odda te miliony złotych przekazane na elektrociepłownie i z jakim procentem do budżetu miasta i gminy Andrychów??? Narzekał na Pietrasa a teraz On gminę doprowadził do ogromnych długów, których gmina nie pozbędzie się nawet za dziesięć lat!!!!!!!! Cały Andrychów jest całkowicie zarośnięty.