reklama
reklama

Z powietrza będą walczyć ze smogiem. Kontrole ruszą za parę dni

Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2021 19:00, eł
Dzięki temu łatwiej i szybciej wykryją trucicieli.
Z powietrza będą walczyć ze smogiem. Kontrole ruszą za parę dni

Lada dzień w Wadowicach i okolicznych miejscowościach ruszą nietypowe kontrole tego, co mieszkańcy spalają w piecach. Będą się one odbywały z powietrza, a posłużą do tego specjalistyczne drony.

Urządzenia takie będą się unosić nad kopcącymi kominami i zasysać dym, a następnie analizować jego skład. Umożliwi to sprawdzenie, które budynki najbardziej zanieczyszczają powietrze. Oczywiście nie obejdzie się też bez odwiedzin w kotłowniach. Ale dopiero, gdy trucicieli namierzą bezzałogowe statki powietrzne.

- Dzięki pozyskanej rządowej dotacji zakupiliśmy dwa nowe drony z osprzętem, kamerami, i miernikami jakości powietrza – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Razem z przeszkoleniem czterech strażników miejskich kosztowało to 90 tys. zł. Bo to właśnie oni będą obsługiwali bezzałogowe latające urządzenia. Zdali już egzaminy i odebrali certyfikaty.

Włodarz podkreśla, że zakup własnego sprzętu i przyuczenie do jego obsługi strażników to tańsza opcja niż wynajęcie dysponującej dronami firmy zewnętrznej.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy