reklama

Wywóz gabarytów dopiero pod koniec maja, a już rosną góry odpadów

, Gospodarka, Wiadomości, 15.04.2019 14:10,
W Andrychowie wywóz odpadów wielkogabarytowych zaplanowano dopiero w maju, ale już rosną góry odpadów.
Wywóz gabarytów dopiero pod koniec maja, a już rosną góry odpadów
W kwietniu i maju w gminie Andrychów sprzed domów jednorodzinnych realizowany jest wywóz odpadów wielkogabarytowych. Te terminy trzeba pamiętać, bo kolejna okazja dopiero jesienią.

Choć wywóz realizowany jest sprzed posesji, przy niektórych ulicach w Andrychowie już rosną góry śmieci. Tak jest choćby przy ulicy Szewskiej, gdzie wywóz gabarytów wykonywany będzie dopiero 30 maja, a już w wielu miejscach rosną góry "bezpańskich" mebli.

- Wygląda fatalnie, wywóz gabarytów jest dopiero 30-05-2019, a po drodze święta. Zgłaszałem na Straż Miejską w Andrychowie 04-04-2019 i nic się nie zmieniło - informuje nas jeden z mieszkańców.Dla przypomnienia komunikat ZGK i terminy.

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej, za odpady wielkogabarytowe uznaje się odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych.

Odpady w dniu wywozu należy wystawić przed nieruchomość najpóźniej do godz. 9.00!

UWAGA!!! Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady zielone, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Wspomniane odpady NIE BĘDĄ ODBIERANE spod nieruchomości! Można je oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowanych w Andrychowie przy ul. Batorego 24 lub ul. Biała Droga zgodnie z zapisami REGULAMINU KORZYSTANIA Z PUNKTÓW SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY ANDRYCHÓW. Regulamin można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Andrychowie pod adresem: andrychow.eu (zakładka: naszemiasto/ gospodarka-odpadami).

W przypadku konieczności pozbycia się mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) poza podanymi terminami zbiórki istnieje możliwość bezpłatnego oddania w/w odpadów do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Biała Droga w Andrychowie lub przy ul. Batorego 24 - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej z Andrychowa.

UWAGA ZMIANA terminów!
W związku z wywozem odpadów komunalnych przypadającym na dzień wolny od pracy tj. na dzień 22 kwietnia 2019 r. ( IV poniedziałek miesiąca) Urząd Miejski w Andrychowie
uprzejmie informuje, że wywóz odpadów przypadający na ten dzień zostanie zrealizowany w następujących terminach:
– 19.04.2019r. – dotyczy posesji Sułkowice- Łęg (ul. Górska, ul. Turystyczna, ul. Wiosenna)
– 23.04.2019r. – dotyczy posesji w Targanicach
– 26.04.2019r. – dotyczy posesji Sułkowice ul. Kamieńcowa oraz Andrychów (Pl. Mickiewicza, ul. Rynek, ul. Garncarska, ul. Floriańska, ul. Pachla, ul. Daszyńskiego, ul. Olszyny, ul. Legionów, ul. 1 Maja, ul. Dąbrowskiego)
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy